Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Mini Motorways (PC)

Mini Motorways

Hybryda gry strategicznej, logicznej oraz symulacji, stworzona przez autorów ciepło przyjętego Mini Metro. W Mini Motorways naszym zadaniem jest stworzenie sieci dróg o jak największej przepustowości w jednej z metropolii rozsianych po całym świecie.

Strategiczne | elementy logiczne | indie | elementy symulacyjne

Okładka Mini Motorways (PC)

data premiery gry:

19wrz2019

iOS

2020

PC

Mini Motorways jest produkcją z pogranicza gier strategicznych, logicznych i symulacyjnych. Za opracowaniem tego tytułu stoi niezależne studio Dinosaur Polo Club z nowozelandzkiego Wellington; mowa o zespole, który zasłynął ciepło przyjętym Mini Metro.

Mechanika

W Mini Motorways akcję ukazano z widoku top-down. Produkcja oddaje nam do dyspozycji szereg miast inspirowanych prawdziwymi metropoliami (jak Los Angeles, Pekin, Tokio, Monachium czy Moskwa), a naszym zadaniem jest stworzenie sieci dróg o jak największej przepustowości. Samo pokrycie „betonowej dżungli” siatką ulic zapewniających dojazd do wszystkich najważniejszych miejsc i budowa skrzyżowań z sygnalizacją świetlną po jakimś czasie przestaje wystarczać, a my musimy na przykład wznosić wiadukty i mosty bądź bezkolizyjne „krzyżówki”. Poza tym metropolie nieustannie rosną, więc kluczem do sukcesu jest również uważne planowanie kolejnych przedsięwzięć oraz myślenie niejako „do przodu”. W miarę postępów odblokowujemy rozmaite ulepszenia, które pozwalają nam sprostać rosnącym oczekiwaniom i potrzebom zmotoryzowanych obywateli.

Kwestie techniczne

Mini Motorways posiada prostą, wręcz minimalistyczną (aczkolwiek w nieco mniejszym stopniu niż miało to miejsce w Mini Metro) grafikę; całość jest przy tym przejrzysta, co pozwala szybko zorientować się w sytuacji panującej na naszych drogach. Autorzy oddali nam do dyspozycji kilka trybów obrazu, umożliwiających dostosowanie wyglądu gry między innymi do potrzeb osób dotkniętych ślepotą barw czy choćby do rozgrywki w nocy. Zabawie towarzyszy spokojna, relaksująca muzyka autorstwa Richa Vreelanda – amerykańskiego kompozytora posługującego się pseudonimem Disasterpeace, w którego portfolio można znaleźć soundtracki do takich produkcji, jak Hyper Light Drifter oraz Fez.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Mini Motorways

Wymagania wiekowe Mini Motorways

odpowiednia dla każdego wieku

PC
iOS