Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2013, 09:28

autor: qjin

Cube World – wersja alfa do wypróbowania

Fanów gier minecraftopodobnych może ucieszyć fakt, że Cube World, RPG akcji zbliżony graficznie do produkcji studia Mojang AB, weszło w fazę płatnej alfy. Kupując teraz wczesną wersję, otrzymacie dostęp do kolejnych aktualizacji.

Nietrudno pomylić Cube World z Minecraftem - Cube World – wersja alfa do wypróbowania - wiadomość - 2013-07-05
Nietrudno pomylić Cube World z Minecraftem

Cube World, niezależna pecetowa produkcja inspirowana Diablo czy Legend of Zelda, właśnie weszła w fazę płatnej alfy. Jest ona dostępna na oficjalnej stronie internetowej gry za odpowiednią opłatą. Więcej szczegółów znajdziecie pod tym adresem, uprzednio zakładając konto.

Tytuł opiera się na tym samym modelu płatności, co Minecraft, więc kupując teraz alfę, zapłacicie za nią mniej niż za betę czy tym bardziej pełną wersję (dostęp do nich jest gwarantowany). Niewielkie studio Wollay zapowiedziało regularne aktualizacje, które zostaną udostępnione bez żadnych opłat. Jeśli nie jesteście pewni, czy gra Wam zadziała, możecie sprawdzić demo dostępne na oficjalnej stronie.

Cube World jest rasowym sandboksem dla miłośników RPG-ów akcji - Cube World – wersja alfa do wypróbowania - wiadomość - 2013-07-05
Cube World jest rasowym sandboksem dla miłośników RPG-ów akcji

Cube World to produkcja charakteryzująca się voxelową stylistyką, wzorowaną na słynnym Minecrafcie. To niejedyna inspiracja, jaką kierowali się twórcy, gdyż podobnie jak wspomniane dzieło studia Mojang AB, tak i projekt dwuoosobowego zespołu Wollay oferuje otwarty, dynamicznie generowany świat wypełniony po brzegi potworami oraz sekretami. Przygodę zaczynamy od stworzenia swojej postaci oraz wybrania klasy (mag, łotrzyk, wojownik oraz łowca). Jest to dobra propozycja dla graczy, którzy zachwycali się rozgrywką w Secret of Mana, Diablo czy przede wszystkim Legend of Zelda oraz Minecraft. Więcej o Cube World przeczytacie w naszej rozbudowanej zapowiedzi.

Premiera pełnej wersji odbędzie się w 2014 roku.