Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2013, 09:51

autor: Draug

World of Warcraft – Blizzard rozważa wprowadzenie do gry mikropłatności

Pracownik firmy Blizzard podzielił się z fanami World of Warcraft informacją, że studio rozważa obecnie wprowadzenie do gry systemu mikropłatności z prawdziwego zdarzenia. Jego elementy będą w najbliższym czasie testowane przez graczy.

Jonathan Brown, pracownik firmy Blizzard odpowiedzialny za kontakt ze społecznością fanów, podzielił się z graczami planami studia odnośnie rozbudowania systemu mikropłatności w World of Warcraft. Na forum Battle.net, w jednym z wątków poświęconych zmianom wprowadzanym w patchu 5.4, pojawiła się ze strony Browna informacja, że w trakcie publicznych testów (PTR) zaczną pojawiać się elementy mikrotransakcji, umożliwiające dokonywanie zakupów w grze za prawdziwe pieniądze. Pracownik Blizzarda zapewnił jednocześnie, że studio będzie informować o swoich postępach w rozwijaniu tego systemu.

Czyżby chwałę temu orkowi miała wkrótce przynieść pełna kiesa zamiast kolekcji czaszek u pasa? - World of Warcraft – Blizzard rozważa wprowadzenie do gry mikropłatności - wiadomość - 2013-07-05
Czyżby chwałę temu orkowi miała wkrótce przynieść pełna kiesa zamiast kolekcji czaszek u pasa?

„Badamy obecnie możliwość dania graczom z pewnych rejonów świata sposobów na dokonywanie zakupów bezpośrednio z poziomu gry” – pisze na forum Brown, występujący tam pod ksywką Zarhym. – „Rozwijając tę koncepcję, będziemy umieszczali kolejne elementy takiego systemu w PTR [Public Test Realm – przyp. aut.]. Wraz z postępami otrzymacie kolejne informacje odnośnie naszych planów”

Warto pamiętać, że nie byłby to pierwszy przejaw obecności w World of Warcraft mikrotransakcji. W grze już teraz możemy odnaleźć sklepy, gdzie dostępne są wierzchowce („mounty”) i zwierzątka („pety”) do kupienia za prawdziwe pieniądze. System mikropłatności z prawdziwego zdarzenia byłby jednak dla tego MMORPG czymś nowym.

Trudno przewidzieć, jakie reakcje wywołają takie doniesienia wśród graczy, niemniej można przypuszczać, że Blizzard rozważa wprowadzenie mikrotransakcji, by uatrakcyjnić swoją grę i odzyskać przynajmniej część osób, które w ostatnim czasie opuściły Azeroth. Jednak w związku z ostatnim atakiem hakerów, który zapewne nadszarpnął zaufanie fanów do amerykańskiego giganta, zadanie to może być utrudnione.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że wciąż planowany jest również film osadzony we wspomnianym uniwersum. Ostatnie doniesienia na jego temat sugerują, że możemy spodziewać się go najwcześniej w 2015 roku.