Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2013, 14:05

autor: luckie

Gracze World of Warcraft ucierpieli w wyniku ataku hackerów

Aplikacja mobilna do World of Warcraft została zhackowana, a jej użytkownicy stracili sporo wirtualnych pieniędzy. Blizzard wydał w tej sprawie oświadczenie dla wszystkich graczy.

Hackerzy jak zwykle nie okazują litości - Gracze World of Warcraft ucierpieli w wyniku ataku hackerów - wiadomość - 2013-06-25
Hackerzy jak zwykle nie okazują litości
Atak na graczy World of Warcraft
  • Włamania na konto dotknęły wielu użytkowników Mobile Armory
  • Blizzard zamknął czasowo dostęp do domu aukcyjnego poprzez aplikację mobilną
  • Jeśli korzystacie z Mobile Armory sprawdźcie, czy otrzymaliście od Blizzarda e-maila z instrukcjami

Studio Blizzard ostrzega, że Mobile Armory, aplikacja mobilna do gry World of Warcraft, padła ofiarą ataku hackerów. Wielu korzystających z niej graczy straciło ogromne sumy wirtualnych pieniędzy, gdy ktoś dokonał w ich imieniu kosztownych zakupów w domu aukcyjnym gry. Włamania dotknęły graczy zarówno z Ameryki, jak i z Europy – swoje straty opisują oni na oficjalnym forum World of Warcraft. Nieautoryzowanego dostępu do kont nie powstrzymało nawet zabezpieczenie Blizzard Authenticator.

W związku z atakiem Blizzard zamknął dostęp do domu akucyjnego za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Użytkownicy Mobile Armory, u których podejrzewa się, że padli ofiarą ataku, powinni w najbliższym czasie otrzymać maile z instrukcją co do zresetowania danych konta.

Blizzard zobowiązał się także zwrócić poszkodowanym utracone pieniądze lub przedmioty, jak tylko uda się rozwiązać problem. Na przyszłość studio zaleca częstą zmianę hasła, jako dodatkową warstwę ochronną przed tego rodzaju atakami, oraz zapoznanie się z oficjalnymi wskazówkami dotyczącymi zabezpieczania swojego konta. Twórcy polecają także ochronę poprzez SMS Protect.