Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2013, 11:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops II, OZombie, World of Warcraft) 4/7/13

Dziś piszemy m.in. o weekendzie z podwójnym doświadczeniem w Call of Duty: Black Ops II, kickstarterowej zbiórce pieniędzy na produkcję gry OZombie, próbie wprowadzenia Kingdoms Rise do serwisu Steam, a także filmie World of Warcraft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bully: Scholarship Edition

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Bully: Scholarship Edition. Dzieło studia Rockstar New England możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 2,50 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Call of Duty: Black Ops II

Studio Treyarch rozpoczęło weekend z podwójnych doświadczeniem w grze Call of Duty: Black Ops II. Do 8 lipca (godzina 19:00) posiadacze tej strzelaniny będą zdobywać w rozgrywkach multiplayer dwa razy więcej punktów niż zwykle. Dotyczy to wersji na wszystkie platformy sprzętowe.

W ten weekend posiadacze gry Call of Duty: Black Ops II będą bardziej aktywni w sieci - Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops II, OZombie, World of Warcraft) 4/7/13 - wiadomość - 2013-07-04
W ten weekend posiadacze gry Call of Duty: Black Ops II będą bardziej aktywni w sieci

World of Warcraft

Thomas Tull (główny właściciel wytwórni Legendary Pictures) wypowiedział się w wywiadzie dla serwisu Slashfilm na temat filmu na podstawie gry World of Warcraft. Z jego słów wynika, że twórcy nadchodzącego obrazu kinowego nie spieszą się z jego powstaniem, gdyż chcą „upewnić się, że tego nie zepsują”. Właściwe kręcenie filmu rozpocznie się, gdy scenariusz zostanie ostatecznie napisany, a efekt końcowy będzie zadowalający. Tull zakończył swoją wypowiedź stwierdzeniem, że „nadchodzące dwa lata będą całkiem ekscytujące”. Może to oznaczać, że premiery filmu nie powinniśmy spodziewać się wcześniej niż w 2015 roku.

Kingdoms Rise

Dwóch twórców gry Kingdoms Rise stara się wprowadzić swoje dzieło do serwisu Steam za pośrednictwem usługi Steam Greenlight. Jest to sieciowa bijatyka rozgrywająca się w świecie fantasy, w której gracze walczą ze sobą na miecze. Jeśli chcielibyście, aby tytuł trafił ostatecznie na Steama, powinniście oddać swój głos na „Tak” pod tym adresem.

Natural Selection 2

Studio Unknown Worlds Entertainment ogłosiło na oficjalnej stronie internetowej, że na przełomie sierpnia i września posiadacze gry Natural Selection 2 doczekają się darmowej aktualizacji wprowadzającej kobiece postacie z oddziałów marines. Łącznie dodane zostaną ich trzy modele charakteryzujące się innym typem zbroi. Dokładna data wydania patcha nie jest jeszcze znana. Wszelkie szczegóły na jego temat znajdziecie pod tym adresem.

Tak wygląda jeden z typów zbroi kobiecej postaci w Natural Selection 2 - Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops II, OZombie, World of Warcraft) 4/7/13 - wiadomość - 2013-07-04
Tak wygląda jeden z typów zbroi kobiecej postaci w Natural Selection 2

Xbox Live

Trwa trzeci dzień promocji Gier na Żądanie dostępnych w usłudze Xbox Live. Oprócz kilku tytułów przecenionych do 8 lipca (podanych we wcześniejszej wiadomości), dzisiaj zakupicie taniej też parę innych produkcji, które jutro zostaną zastąpione kolejnymi. Pełna lista dzisiejszych promocji prezentuje się następująco.

 1. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – 49,99 zł
 2. Forza Horizon – 59,99 zł
 3. Left 4 Dead 2 – 49,99 zł
 4. The Orange Box – 24,99 zł
 5. Crysis 3 – 69,99 zł

OZombie

American McGee (szef studia Spicy Horse) przyznał w wywiadzie dla serwisu Strategy Informer, że 950 tysięcy dolarów potrzebne do sukcesu kickstarterowej akcji OZombie może nie wystarczyć na stworzenie całej gry. Twórca zdradził, że taka suma pozwoli jedynie rozpocząć deweloping i przygotować kilka rozdziałów. Dalsze tworzenie tego tytułu będzie wymagało dodatkowych pieniędzy, co może ostatecznie zmusić twórców do sięgnięcia po pomoc wydawcy. Może to wywołać pewne kontrowersje wśród osób biorących udział w zbiórce. Takie podejście kłóci się bowiem trochę z ideą Kickstartera polegającą na tym, że twórcy mogą zgromadzić potrzebne pieniądze bez wsparcia większych firm.

Borderlands 2

W bazie danych Steama pojawiła się gra Borderlands 2 w wersji Game of the Year Edition. Może to oznaczać, że w ofercie serwisu pojawi się niedługo ubiegłoroczny hit studia Gearbox Software w zestawie ze wszystkimi dodatkami DLC. Deweloper niczego do tej pory nie potwierdził, ale zazwyczaj wpis w bazie danych Steama zwiastuje, że konkretny produkt znajdzie się później w sprzedaży.

Final Fantasy VII

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zadebiutowała odświeżona wersja gry Final Fantasy VII, która w sierpniu ubiegłego roku pojawiła się na PC i dotychczas była dostępna tylko w sklepie Square Enix. Nie jest to jednak pełnoprawny remake, a oryginał wzbogacony jedynie o kilka dodatkowych funkcji (m.in. osiągnięcia oraz tzw. Character Booster) i przystosowany do działania na najnowszych systemach operacyjnych. Final Fantasy VII możecie nabyć na Steamie za 10,99 euro (ok. 48 zł).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Puzzle Kingdoms
 2. Spartacus Legends
 3. Recovery: Search and Rescue Simulation
 4. Battlefield 4
 5. Mortal Kombat
 6. Dragon’s Prophet
 7. Super Smash Bros.
 8. Dragon’s Crown
 9. The Walking Dead: 400 Days
 10. Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Recovery: Search and Rescue – trailer #1
 2. Recovery: Search and Rescue – trailer #2
 3. March of War – zwiastun na premierę
 4. Rise of the Triad – preorder trailer
 5. Call of Duty: Black Ops II – Vengeance – Always Running
 6. Lightning Returns: Final Fantasy XIII – preorder trailer
 7. Saints Row IV – rozgrywka z komentarzem twórców
 8. The Walking Dead: 400 Days – zwiastun na premierę
 9. Gran Turismo 6 – demo – zwiastun na premierę
 10. Wiedźmin 3: Dziki Gon – Początek – making of
 11. The Last of Us – dziennik dewelopera – my albo oni
 12. Darmówki, czyli w co pograć za darmo #20