Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PCX360
Okładka Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition (PS3)
OkładkaRugby Challenge 2: The Lions Tour Edition (PS3)

Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition

Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition to zaawansowana sportowa symulacja rozgrywek rugby, wyprodukowana przez specjalizujące się w tej tematyce nowozelandzkie studio Sidhe Interactive.

Sportowe | rugby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition Premiera

14cze2013

X360 PS3

24lip2013

PC

Gry podobne do Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition

Rugby Challenge 3

NFL Tour

Rugby League Live

Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition jest kolejną grą w dorobku studia Sidhe Interactive poświęconą tytułowej dyscyplinie sportu. Nowozelandzka ekipa deweloperska zdecydowała się wykorzystać sprawdzone rozwiązania z Rugby Challenge i wzbogacić je o elementy wyczekiwane przez fanów, jak chociażby nowe turnieje i drużyny.

Podobnie jak pierwowzór z 2011 roku, Rugby Challenge 2 pozwala graczom wziąć udział w wirtualnych rozgrywkach rugby. Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki zarówno w trybie jedno-, jak i wieloosobowym. Poza rozbudowanym samouczkiem i szybkim meczem (single match), istnieje możliwość możliwość rozwijania kariery obejmującej kilka sezonów, a także zmagań z udziałem żywych przeciwników, w których mogą brać udział drużyny złożone z maksymalnie czterech graczy.

W bazie gry znalazło się ponad 110 licencjonowanych zespołów rugby z całego świata, na czele z najbardziej znanymi drużynami jak All Blacks, Qantas Wallabies, USA Eagles, Barbarians FC czy British and Irish Lions. Kalendarz rozgrywek uwzględnia większość najbardziej prestiżowych turniejów i lig, w tym chociażby The Lions Tour, Aviva Premiership Rugby, TOP 14 Orange, Pro D2, RaboDirect PRO12, ITM Cup oraz Ranfurly Shield. Arenami zmagań jest natomiast przeszło 50 starannie odwzorowanych stadionów rugby z różnych zakątków globu.

Wirtualne mecze bazują na oficjalnych regułach rugby. W porównaniu z Rugby Challenge, twórcy „dwójki” wprowadzili jednak szereg usprawnień w mechanice rozgrywki. Zmiany objęły m.in. system przechwytów oraz krótkich podań, a także możliwość szybkie dostosowania strategii ataku i obrony do sytuacji na boisku. Graczom pozostawiono sporą swobodę w możliwości kreowania własnych zawodników, drużyn i turniejów, a także sposobie prowadzenia gry.

Warstwa audio w Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition została praktycznie całkowicie przebudowana. Dotyczy to zarówno odgłosów dobiegających z boisk, jak i komentarzy na żywo. W nagraniach dubbingu na potrzeby gry uczestniczyli profesjonalni komentatorzy: Grant Nisbett, Justin Marshall, Eric Bayle oraz Thomas Lombard.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 2,6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.7 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
X360
PS3