Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Spartacus Legends (PS3)

Spartacus Legends

Gra akcji oparta na popularnym serialu telewizji Starz, znanego w Polsce z kanału HBO. Jest to niejako symulator kariery gladiatorów od treningów i początkowych walk na drugorzędnych arenach po spektakularne starcia godne rzymskiego Koloseum.

Akcji | TPP | starożytność | seriale TV | starożytny Rzym

Okładka Spartacus Legends (PS3)

data premiery gry:

25cze2013

PS3

26cze2013

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spartacus Legends to gra akcji o walkach gladiatorów, osadzona w realiach Starożytnego Rzymu i pełnymi garściami czerpiąca inspirację z serii popularnych amerykańskich seriali przygodowych o losach trackiego niewolnika Spartakusa.

Za tytuł odpowiada studio Kung Fu Factory z Los Angeles, znane chociażby z Bellator: MMA Onslaught, Supremacy MMA, czy też UFC Undisputed 2009, a więc posiadające spore doświadczenie w tworzeniu gier walki.

W Spartacus Legends gracze wcielają się w Spartakusa, Crixusa lub własnoręcznie stworzoną postać. Następnie mogą wziąć udział w trybie kariery, w którym przewidziano serię treningów oraz walk na różnego rodzaju arenach Starożytnego Rzymu, m.in. w rzymskim Koloseum czy też w szkole gladiatorów w Kapui. Ostatecznym celem tytułu jest stanie się najlepszym z nich.

Spartacus Legends oferuje tryb rozgrywki jedno- i wieloosobowej. Podczas pojedynków z komputerowymi przeciwnikami lub ze znajomymi możemy korzystać z tysięcy kombinacji ciosów, wielu elementów ekwipunku i uzbrojenia (gladiusów, tarcz, trójzębów, sieci itp.), rozbudowanego systemu umiejętności specjalnych oraz szerokiego wachlarza opcji konfiguracji wojowników. Jak można się domyślać, tytuł obfituje w brutalne sceny walki.

Do prac nad tytułem deweloperzy ze studia Kung Fu Factory zaangażowali odtwórcę tytułowej roli w serialu, Liama McIntyre’a, który użyczył wyglądu i głosu komputerowej postaci trackiego niewolnika.

Graficznie Spartacus Legends prezentuje się dobrze. Postaci gladiatorów wyróżniają się dużą ilością szczegółów, tak samo jak i używany przez nich ekwipunek, wiernie oddający realia epoki. Muzyka jest swoistym ukłonem w stronę serialu, z którego czerpie inspirację, dodając dynamizmu obfitującej w drastyczne sceny rozgrywce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Spartacus Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Spartacus Legends

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Spartacus Legends - gra na podstawie serialu Spartakus będzie darmowa
Spartacus Legends - gra na podstawie serialu Spartakus będzie darmowa

wiadomość7 września 2012

Nadchodząca gra Spartacus Legends w wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zostanie oparta na modelu free to play. Taką informację podała firma Ubisoft, która jednocześnie ujawniła kilka szczegółów na temat systemu mikropłatności w dziele studia Kung Fu Factory.

Gladiatorzy z serialu Spartakus powalczą w grze od Ubisoftu
Gladiatorzy z serialu Spartakus powalczą w grze od Ubisoftu

wiadomość12 lipca 2012

Firma Ubisoft tworzy grę Spartacus Legends, opartą na serialu Spartakus: Krew i piach oraz jego kolejnych dwóch sezonach. Tytuł ma być grą akcji przeznaczoną na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Premiera zapowiadana jest na koniec 2013 roku.

PS3
X360