Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2012, 13:15

autor: Sarge

Spartacus Legends - gra na podstawie serialu Spartakus będzie darmowa

Nadchodząca gra Spartacus Legends w wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zostanie oparta na modelu free to play. Taką informację podała firma Ubisoft, która jednocześnie ujawniła kilka szczegółów na temat systemu mikropłatności w dziele studia Kung Fu Factory.

Firma Ubisoft na wczorajszej imprezie Digital Days ogłosiła, że gra Spartacus Legends zostanie oparta na modelu biznesowym free to play. Jest to o tyle zaskakujące rozwiązanie, że tytuł ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360, a szczególnie na konsoli firmy Microsoft darmowych tytułów jest jak na lekarstwo.

Zabawę w grze Spartacus Legends rozpoczniemy za darmo, ale nie zabraknie tu systemu opcjonalnych mikropłatności. Za realną gotówkę zakupimy m.in. lepsze uzbrojenie. Wybór ma być na tyle duży, że gracze powinni otrzymać „tysiące” możliwych kombinacji wyposażenia swojego wojownika. Twórcy dążą jednak do tego, aby rozgrywka była jak najbardziej sprawiedliwa i równa dla wszystkich użytkowników.

Żeby gracze z bardziej zasobnym portfelem nie mieli dużej przewagi w zabawie, studio Kung Fu Factory wprowadziło specjalny system zbierania uznania. W miarę wygrywania walk będziemy gromadzić coraz więcej punktów sławy. Dzięki temu w rankingowych pojedynkach wezmą udział osoby o podobnych postępach i zminimalizowane zostanie ryzyko trafienia na dużo silniejszego lub słabszego przeciwnika. Co więcej, zakup najlepszego uzbrojenia również będzie zarezerwowany tylko dla graczy z odpowiednio wysokim poziomem sławy.

Spartacus Legends - gra na podstawie serialu Spartakus będzie darmowa - ilustracja #1
Spartacus Legends #1

Chociaż główną atrakcją Spartacus Legends ma być sieciowy tryb multiplayer, to twórcy nie zapomnieli o miłośnikach wspólnej zabawy przed jednym telewizorem. W związku z tym pojawi się tryb Versus, w którym na jednej konsoli będą mogły zagrać najprawdopodobniej maksymalnie dwie osoby. Efekty zaaplikowania tego rozwiązania sprawdzimy na początku 2013 roku, gdy dzieło studia Kung Fu Factory zadebiutuje na PlayStation Network oraz Xbox Live.

Spartacus Legends to gra akcji opowiadająca o walkach gladiatorów, osadzona w realiach starożytnego Rzymu. Produkcja jest oparta na serialu Spartakus, a w jej tworzeniu bierze udział odtwórca tytułowej roli, Liam McIntyre. Gracz rozpocznie karierę gladiatora, biorąc udział w kolejnych walkach, a jego celem będzie zapracowanie na miano prawdziwej legendy. Tytuł zaoferuje zarówno tryby dla jednego, jak i wielu graczy.

Spartacus Legends - gra na podstawie serialu Spartakus będzie darmowa - ilustracja #2
Spartacus Legends #2
Spartacus Legends - gra na podstawie serialu Spartakus będzie darmowa - ilustracja #3
Spartacus Legends #3
Spartacus Legends - gra na podstawie serialu Spartakus będzie darmowa - ilustracja #4
Spartacus Legends #4
Spartacus Legends - gra na podstawie serialu Spartakus będzie darmowa - ilustracja #5
Spartacus Legends #5