Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2012, 12:27

autor: Aver

Obejrzyj pierwszy film o kulisach produkcji Dishonored

Firma Bethesda udostępniła pierwszy z dzienników deweloperskich z produkcji gry Dishonored. Twórcy z Arkane Studios opowiadają w nim o początkach prac nad tytułem, bohaterze, stylistyce, animacji postaci i cechach rozgrywki.

Obejrzyj pierwszy film o kulisach produkcji Dishonored - ilustracja #1
Corvo powalczy o odzyskanie honoru już za miesiąc

Do premiery jednego z głównych kandydatów do tytułu gry roku – Dishonored autorstwa Arkane Studios – pozostało nieco ponad miesiąc. Wczoraj w godzinach popołudniowych firma Bethesda, wydawca tytułu, udostępniła pierwszą część dzienników deweloperskich, opisujących powstawanie produkcji o przygodach zabójcy Corvo Attano.

Na filmie twórcy ze studia Arkane, którego biura znajdują się we francuskim Lyonie i Austin w stanie Teksas, opowiedzieli o początkach powstawania koncepcji i stylistyki Dishonored. Nagranie otwierają wypowiedzi dyrektorów twórczych gry – Raphaëla Colantonio, który w przeszłości pracował m.in. nad Dark Messiah of Might and Magic oraz BioShock 2, a także Harveya Smitha (System Shock, Deus Ex, Deus Ex: Invisible War). Następnie poznajemy innych członków zespołu i dowiadujemy się, jak zrodził się świat Dishonored, animacje oraz elementy rozgrywki.

Na uwagę zasługuje osoba Wiktora Antonowa, który w odległych czasach pracował nad grami z serii Redneck Rampage, a następnie stworzył projekty graficzne Miasta 17 i Kombinatu w tytułach z cyklu Half-Life 2, cechujące się wyraźnymi inspiracjami steampunkowymi. W filmie poznajemy również Florence Lapalu, freelancerkę współpracującą z Arkane Studios, która od 2007 roku tworzy animowane postaci do gier i filmów animowanych.

Obejrzyj pierwszy film o kulisach produkcji Dishonored - ilustracja #3
Jeden z projektów Florence Lapalu z 2008 roku (źródło: oficjalna strona artystki)

Skradankowa gra akcji Dishonored skupia się na losach Corvo Attano, królewskiego ochroniarza z nadprzyrodonymi zdolnościami, niesłusznie oskarżonego o zamordowanie cesarzowej, który stara się ujawnić prawdę i zemścić na prawdziwych winowajcach. Tytuł ukaże się w Polsce 12 października w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Otrzyma polskie napisy na wszystkich platformach.