Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2012, 13:40

autor: Olek

Game Industry Trends 2012: Gabe Zichermann i Adrian Chmielarz wśród prelegentów konferencji

Za niespełna 10 dni rozpocznie się druga edycja branżowej konferencji Game Industry Trends, organizowanej przez firmę NoNoobs.pl. Gościem specjalnym imprezy będzie Gabe Zichermann, autor takich publikacji jak „Game Based Marketing” i „Gamification by design” oraz organizator pierwszego na świecie Gamification Summit.

Game Industry Trends 2012: Gabe Zichermann i Adrian Chmielarz wśród prelegentów konferencji  - ilustracja #1
Organizatorzy konferencji GIT 2012 zapewniają, że okazji do ciekawych dyskusji nie zabraknie.

Ubiegłoroczna edycja konferencji Game Industry Trends spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród przedstawicieli polskiej branży gier wideo. Organizatorzy z firmy NoNoobs.pl postawili sobie za cel, by w tym roku impreza, która odbędzie się 17 i 18 września w Warszawie, była jeszcze bogatsza w interesujące spotkania, ciekawych prelegentów oraz najnowsze doniesienia z polskiego rynku.

Program tegorocznego GIT-u podzielony został na dwa dni. W pierwszym zaplanowano m.in. wystąpienie Gabe'a Zichermanna. Gość specjalny konferencji opowie o tym, w jaki sposób zjawisko gamifikacji wpływa na rozwój branży. O tym dlaczego warto kochać swoich klientów przekonywać będzie Michał Nowakowski z CD Projekt, a Aleksandra Auleytner z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka przedstawi zagadnienia związane z prawem w grach wideo. Wśród prelegentów pojawią się także Tomasz Gawlikowski z Techlandu, Sebastian Barbanow z Fabryki Gier, Stan Just z 11 bit Studios, Paweł Tkaczyk (autor Grywalizacji), Mariusz Klamra – prezes zarządu GRY-OnLine S.A. oraz Adrian Chmielarz, czyli do niedawna szef studia People Can Fly. Zaprezentowane zostaną również wyniki badań przeprowadzonych na polskich graczach.

Game Industry Trends 2012: Gabe Zichermann i Adrian Chmielarz wśród prelegentów konferencji  - ilustracja #2

Drugi dzień konferencji to w pierwszej kolejności prezentacja Raportu GIT 2012. Poza tym od Katarzyny Stefańskiej z firmy StockWatch dowiemy się, kto i w jaki sposób zarabia na grach, Michał Mochocki z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego opowie o gamifikacji szkolnictwa wyższego, a Piotr Magnuszewski, szef Centrum Rozwiązań Systemowych przedstawi problematykę tzw. serious games. Sporo uwagi poświęcone zostanie również grom społecznościowym. Na ich temat wypowiedzą się: Wojciech Ozimek ze studia One2Tribe, Ziemowit Poniewierski z Can't Stop Games, Ola Sitarska z FashionStyle.pl, Piotr Zaniewicz z GameBoxed, Karol Piekutowski - szef AdAhead social & play solutions, Karol Król z Beesfund i Łukasz Banach z Wirtualnej Polski. Ciekawie zapowiada się także wystąpienie Patryka Strzelewicza, pomysłodawcy DICE+, który zaprezentuje atuty elektronicznej kostki do gry.

Podobnie jak w roku ubiegłym, patronem medialnym Game Industry Trends jest serwis gry-online.pl. Możecie więc spodziewać się solidnej porcji informacji o kondycji polskiego rynku, deweloperach i graczach. Zainteresowanych bliższymi szczegółami na temat GIT 2012 zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej konferencji.

  1. Oficjalna strona internetowa konferencji Game Industry Trends