Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2012, 11:40

autor: Aver

Gladiatorzy z serialu Spartakus powalczą w grze od Ubisoftu

Firma Ubisoft tworzy grę Spartacus Legends, opartą na serialu Spartakus: Krew i piach oraz jego kolejnych dwóch sezonach. Tytuł ma być grą akcji przeznaczoną na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Premiera zapowiadana jest na koniec 2013 roku.

Firma Ubisoft poinformowała o pracach nad grą akcji Spartacus Legends na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 (nie wyklucza się także wersji na WiiU). Ma ona towarzyszyć ostatniemu sezonowi serialu Spartakus o podtytule Wojna Przeklętych [War of the Damned], który zadebiutuje w amerykańskiej telewizji w przyszłym roku.

Gladiatorzy z serialu Spartakus powalczą w grze od Ubisoftu - ilustracja #1
W gladiatorów wcielimy się pod koniec 2013 roku

Gracze zyskają możliwość wcielenia się w znanych z serialu Spartakusa, Crixusa lub własnoręcznie stworzoną postać. Następnie będą mogli wziąć udział w swoistym trybie kariery, w którym przewidziano serię treningów oraz walk na różnego rodzaju arenach Starożytnego Rzymu. Ostatecznym celem tytułu jest „stanie się legendą” wśród gladiatorów.

Spartacus Legends zaoferuje tryby rozgrywki jedno- i wieloosobowej. Twórcy poinformowali, że w grze ujrzymy tysiące kombinacji ciosów, rozbudowany system umiejętności specjalnych oraz szeroki wachlarz opcji określania wyglądu zawodników.

Gladiatorzy z serialu Spartakus powalczą w grze od Ubisoftu - ilustracja #2
Krew i piach... trudno się nie zgodzić

Do prac nad tytułem deweloperzy ze studia Kung Fu Factory zaangażowali odtwórcę tytułowej roli w serialu, Liama McIntyre’a, który nie tylko użycza wyglądu i głosu komputerowej postaci trackiego niewolnika, ale także regularnie przesyła twórcom informacje zwrotne na temat pierwszych wersji gry.

Gladiatorzy z serialu Spartakus powalczą w grze od Ubisoftu - ilustracja #3
Gra nie będzie należeć do łagodnych...

O samym pomyśle pozytywnie wypowiedział się także pomysłodawca telewizyjnej serii Steven S. DeKnight. Podkreślił, że sam posiada konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz uwielbia tytuły z serii God of War, a także, iż jest zapalonym graczem od czasów Ponga i Atari 2600.

Gra ukaże się w formie cyfrowej w usługach XBox Live Arcade oraz PlayStation Network na zimę 2013 roku.