Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2012, 11:25

autor: Muninn

Projekt gry przygodowej AR-K na Kickstarterze - pierwszy epizod za darmo

Studio Gato Salvaje rozpoczęło na Kickstarterze zbiórkę na dokończenie produkcji swojej gry przygodowej - AR-K. W ramach promowania projektu zespół czasowo udostępnił za darmo jego pierwszy epizod.

Hiszpańskie studio Gato Salvaje rozpoczęło w serwisie Kickstarter zbiórkę na grę przygodową AR-K: A Dark Acid Adventure Comedy, składającą się z czterech oddzielnych epizodów. Od innych projektów, zakładanych w ciągu ostatnich miesięcy na tym niezwykle popularnym portalu, AR-K odróżnia się nietypową akcją promocyjną: udostępnieniem za darmo pierwszego odcinka serii.

  1. AR-K: A Dark Acid Adventure Comedy na serwisie Kickstarter
Darmowa przygodówka promuje projekt AR-K na Kickstarterze  - ilustracja #1
Jedna z lokacji z pierwszego epizodu cyklu AR-K
Darmowa przygodówka promuje projekt AR-K na Kickstarterze  - ilustracja #2

Cztery epizody gry AR-K będą opowiadać historię Alicji, młodej studentki dziennikarstwa, wierzącej, że żyje w utopijnym społeczeństwie. Po odkryciu tajemniczego przedmiotu wplątuje się w skomplikowane śledztwo, w trakcie którego dochodzi do wniosku, że jej świat nie jest taki, na jaki naprawdę wygląda.

Pierwszy epizod gry AR-K, noszący podtytuł Sex, Lies and Class Work, miał swoją premierę w zeszłym roku i jest tradycyjną przygodówką point and click. W tej części Alicja próbuje dowiedzieć się, z kim spędziła poprzednią noc, a także zabezpieczyć wyniki badań przeprowadzonych przez pewnego mściwego profesora. Produkcja jest dostępna całkowicie za darmo na podstronie projektu i waży około 1,2 GB. Grę w języku angielskim, hiszpańskim i włoskim można ściągnąć tylko przez pewien czas, więc chętni na wyprawę do świata Alicji powinni rozpocząć pobieranie jak najszybciej.

Do tej pory zespół prawie zakończył tworzenie drugiego epizodu (który ukaże się w październiku), następne dwa zostały już zaprojektowane i czekają na rozpoczęcie prac.

Darmowa przygodówka promuje projekt AR-K na Kickstarterze  - ilustracja #3
Stylizacja grafiki sprawia, że Alicja wygląda dość niecodziennie

Studio podaje informację na portalu Kickstarter, że fundusze zebrane podczas zbiórki (150 tysięcy dolarów do 7 sierpnia) zagwarantują mu możliwość zakończenia i znacznego ulepszenia AR-K. Za uzyskane pieniądze zamierza:

  1. stworzyć wersje na komputery Mac, a także na urządzenia korzystające z systemów iOS, Android i Linux,
  2. przełożyć grę na więcej języków: dołożony zostanie niemiecki dubbing (do tej pory postaci mówią po hiszpańsku i angielsku), a także napisy francuskie, włoskie i portugalskie,
  3. dopracować fabułę i ulepszyć animacje trójwymiarowe.

Nagrody oferowane za wspomożenie studia Gato Salvaje zawartością portfela to m.in. otrzymanie gier wolnych od zabezpieczeń DRM, pudełkowa wersja kompletnej serii oraz koszulki i kubki. Za pomoc w wysokości 10 tysięcy dolarów fundator zostanie zaproszony na zwiedzanie miast A Coruna i Galcicia oraz wycieczkę po siedzibie studia, a także pozna członków zespołu.