Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCNDSWii
Okładka Puzzle Kingdoms (NDS)

Puzzle Kingdoms

Gra logiczna z elementami RPG, stanowiąca rozwinięcie pomysłów znanych z Puzzle Quest i Puzzle Quest: Galactrix.

Logiczne | elementy RPG

Okładka Puzzle Kingdoms (NDS)

data premiery gry:

16kwi2009

PC

4maj2009

NDS

19maj2009

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle Kingdoms to gra logiczna z elementami RPG, rozwijająca pomysły znane z Puzzle Quest i Puzzle Quest: Galactrix - wcześniejszych produkcji studia Infinite Interactive. Kolejny raz przenosimy się w niej do świata Etherii, by dzięki sile, zręczności i magii ocalić tę stojącą na krawędzi zagłady krainę.

Wątek fabularny gry opiera się głównie na eksploracji Etherii, zdobywaniu nowych terenów oraz zamków i wykonywaniu różnego rodzaju questów, zlecanych przez napotkane postacie. W tej odsłonie gry, wzorem rozwiązań znanych choćby z serii Warlords, celem nadrzędnym jest jednak rozwój naszego królestwa. By tego dokonać musimy stworzyć silną i niepokonaną armię, złożoną z rycerzy, strzelców, czarnoksiężników oraz różnego rodzaju przyjaznych nam potworów. Podczas licznych starć, jakie przyjdzie nam stoczyć, będziemy mogli wysyłać do walki część naszej armii, dodatkowo wpływając na ich zdolności bojowe przy pomocy różnego rodzaju przedmiotów i czarów. Ulepszenia te odblokowywane są w miarę postępów w grze i finansowane złotem, zdobywanym podczas wykonywania questów i toczenia bitew, bądź wypracowanym przez nasze rozwinięte ekonomicznie królestwo.

Ekran walki w grze Puzzle Kingdoms po raz kolejny przypomina planszę popularnej gry logicznej Bejeweled. Ponieważ to jednak aspekt logiczny stanowi esencję serii, twórcy postanowili wprowadzić do rozgrywki szereg zmian i usprawnień. W nowej odsłonie, aby uzyskać bonusy podczas walki, będziemy musieli grupować ze sobą już nie trzy, a cztery klocki tego samego rodzaju. Jednak tym razem mogą one występować nie tylko w poziomie lub pionie, ale również układać się w kwadrat, bądź w kształt litery L. Zmianę układu klocków na ekranie walki uzyskujemy poprzez umieszczenie w niej nowej figury, która w zależności od miejsca ulokowania, spowoduje odpowiednie przegrupowanie elementów na planszy. Znając prawa rządzące rozmieszczeniem figur, możemy tworzyć iście szachowe taktyki, by efekt naszych działań był jeszcze skuteczniejszy.

Oprócz przeznaczonej dla jednego gracza kampanii, której zaliczenie powinno nam zająć co najmniej kilkanaście godzin, Puzzle Kingdoms pozwala na zabawę w kilku dodatkowych trybach gry, przeznaczonych zarówno do gry single- jak i multiplayer. Samotnie możemy poćwiczyć nasz zmysł strategiczny odwiedzając podziemia, tawernę lub kaplicę. Zaś w trybie szybkiej rozgrywki możemy zmierzyć się z wybranym przez nas przeciwnikiem – zarówno żywym jak i komputerowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Puzzle Kingdoms

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Puzzle Kingdoms

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256 MB RAM
  • Karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista
PC
NDS
Wii