Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOS
Okładka Rayman Mini (iOS)

Rayman Mini iOS

Spin-off cyklu Rayman będący produkcją typu auto runner. W Rayman Mini główny bohater zostaje zmniejszony do rozmiarów mrówki, dzięki czemu odkrywa nieznany dotąd świat i stawia czoła zupełnie nowym wyzwaniom.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | side-scroll | auto-runner

Apple iOS
Okładka Rayman Mini (iOS)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji iOS:

19września2019

19września2019

App Store

Rayman Mini jest owocem współpracy firmy Ubisoft (a dokładnie – studia Ubisoft Montpellier) i zespołu Pastagames. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku dwóch poprzednich spin-offów cyklu, czyli Rayman Jungle Run i Rayman Fiesta Run, mamy do czynienia z produkcją typu auto runner.

Fabuła

W grze Rayman Mini wcielamy się w tytułowego bohatera. Protagonista zostaje zmniejszony do rozmiarów mrówki, co pozwala mu odkryć nieznany dotąd świat i stawić czoła zupełnie nowym wyzwaniom.

Mechanika

W Rayman Mini akcję ukazano z boku. Zabawa polega na przemierzaniu barwnych i zróżnicowanych etapów upstrzonych rozmaitymi pułapkami, przeszkodami oraz przeciwnikami (wrogo nastawionymi insektami). Bohater samodzielnie porusza się w prawo, natomiast my musimy umiejętnie korzystać z jego zdolności, szybując nad przepaściami, skacząc z platformy na platformę, wspinając się na elementy otoczenia, czy wreszcie atakując nieprzyjaciół.

Na odwiedzenie czeka tu sześć światów, z których każdy podzielono na osiem etapów; po ich ukończeniu musimy jeszcze stawić czoła jednemu z potężnych bossów. Na każdym poziomie można znaleźć stworzonka zwane Lumami, a po zdobyciu ich wszystkich jesteśmy nagradzani Electoonami potrzebnymi do odblokowania nowych strojów dla bohatera. Poza tym w trakcie rozgrywki nieustannie towarzyszy nam stoper, co pozwala na przechodzenie poszczególnych etapów na czas.

Kwestie techniczne

Rayman Mini działa w oparciu o engine UbiArt Framework, który napędzał między innymi dwa poprzednie spin-offy serii, a także jej dwie główne części, czyli Rayman Origins i Rayman Legends. Grafikę utrzymano w barwnej kolorystyce i kreskówkowej stylistyce, a całość prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka; jej dopełnieniem jest wpadająca w ucho muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Rayman Mini

odpowiednia dla każdego wieku

Zwiastun otwartych beta-testów CoD: Modern Warfare, premiera Daymare: 1998 i inne wieści
Zwiastun otwartych beta-testów CoD: Modern Warfare, premiera Daymare: 1998 i inne wieści

wiadomość17 września 2019

Dziś piszemy o premierze survival horroru Daymare: 1998, trailerze bety Call of Duty: Modern Warfare oraz zapowiedzi platformówki Rayman Mini. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.