Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2019, 21:20

MediEvil dawniej i dziś - nowy gameplay z porównaniem do oryginału

Otrzymaliśmy kolejny pokaz rozgrywki z gry MediEvil. Tym razem możemy na własne oczy zobaczyć, jak (nie)zmieniła się rozgrywka w porównaniu do oryginalnego wydania z 1998 roku.

Sir Daniel Fortesque powróci tuż przed Halloween. - MediEvil dawniej i dziś - nowy gameplay z porównaniem do oryginału - wiadomość - 2019-10-07
Sir Daniel Fortesque powróci tuż przed Halloween.

Od kilkunastu dni możecie sprawdzić wersję demonstracyjną MediEvil, czyli remake’u kolejnego klasycznego tytułu z pierwszego PlayStation. Jeśli jednak to za mało, by umilić Wam czas pozostały do premiery, z pomocą przyszła redakcja PlayStation Underground. Ekipa opublikowała materiał z gry z komentarzem producenta Nicka Accordino. A raczej „z gier”, bo filmik pozwala nam porównać oryginalne MediEvil z 1998 roku z jego odświeżoną odsłoną. Nagranie zamieściliśmy poniżej.

Pomijając oczywisty skok graficzny między oboma wydaniami, w oczy rzuca się możliwość sterowania kamerą, nieobecna w pierwotnym wydaniu. Autorzy zdecydowali się za to zachować kwestie dialogowe z oryginału za wyjątkiem narratora (w tej roli Lani Minella, która ma na swoim koncie występy w seriach Diablo, God of War, Super Smash Bros. itd.). Inna sprawa, że rodzimym graczom nie zrobi to większej różnicy. Wzorem innych produkcji Sony, MediEvil będzie dostępne w pełnej polskiej wersji językowej. Gra zadebiutuje 25 października jako tytuł ekskluzywny dla konsoli PlayStation 4. Niestety, wciąż nie usłyszeliśmy nic na temat możliwego odświeżenia drugiej części cyklu.