Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka MediEvil 2 (PS1)
OkładkaMediEvil 2 (PS1)

MediEvil 2 PS1

Kontynuacja wydanej w 1998 roku przygodowej gry akcji. Ponownie wcielamy się w Sir Daniela Fortesque - umarłego rycerza, który został przywrócony do życia, by pokonać złego czarnoksiężnika.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | humorystyczne | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MediEvil 2 Premiera PS1

19kwietnia2000

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do MediEvil 2

Spyro the Dragon

Discworld

Terracon

MediEvil 2 to kontynuacja wypuszczonej w 1998 roku gry MediEvil autorstwa SCE Cambridge Studio. Produkcja ukazała się w 2000 roku na pierwszym PlayStation.

Fabuła

Akcja MediEvil 2 ma miejsce 500 lat po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej. Jest rok 1886. Przebywający w londyńskim Kensington czarodziej Lord Palethorn odnajduje księgę czarów znanego z jedynki Zaroka i wykorzystuje jedno z zaklęć, przyzywając umarłych, którzy zaczynają się panoszyć po całym Londynie. By powstrzymać zagładę, profesor Hamilton Kift przywraca do życia Sir Daniela Fortesque, który musi odzyskać znajdujące się w różnych zakątkach miasta kartki z księgi czarów i powstrzymać złego maga.

Mechanika

MediEvil 2 na platformę PS1 to przygodowa gra akcji z elementami logicznymi i platformowymi. Ogólne założenia zabawy nie zmieniły się w porównaniu do pierwszej części. Gracze przemierzają więc kolejne poziomy, starając się odnaleźć zagubione kartki z księgi czarów. Po drodze wystawiani są na szereg prób. Jedną z głównych jest walka z nieumarłymi. W tym celu wykorzystujemy np. własną rękę, gdyż Sir Daniel Fortesque jest nieboszczykiem, więc nie robi mu to żadnej różnicy. Większe obrażenia zadają jednak prawdziwe bronie, np. wielka drewniana pałka, różne miecze czy nawet pistolety (nowość w serii). Z pokonanych wrogów wylatują dusze, zbierane do specjalnego kielicha. Po jego wypełnieniu możemy otrzymać nowe narzędzie mordu albo inny cenny przedmiot. Oprócz walki istotną rolę odgrywają łamigłówki, które nie są jednak zbyt wymyślne i często sprowadzają się głównie do np. przesunięcia jakiejś przeszkody.

Deweloperzy gry przygotowali też nieco bardziej rozbudowane lokacje i inteligentniejszych przeciwników. Dodatkowo Sir Daniel Fortesque otrzymał kilka nowych ruchów, w tym możliwość wspinaczki. W ogólnym rozrachunku gra jednak bardzo przypomina część pierwszą, której fani poczują się jak ryba w wodzie podczas zabawy w MediEvil 2.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MediEvil 2: Odpowiednia dla każdego wieku.