Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2018, 11:13

Ambitne plany rozwoju gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

Studio Neocore omówiło plany rozwoju gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr na najbliższe miesiące. Dzięki darmowym aktualizacjom mocno rozbudowany zostanie tzw. endgame, a start pierwszego sezonu rozszerzy świat tej produkcji o nowy podbsektor i wprowadzi frakcję Mrocznych Eldarów.

Gra ukazała się pięć dni temu. - Ambitne plany rozwoju gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr - wiadomość - 2018-06-10
Gra ukazała się pięć dni temu.
WARHAMMER 40,000: INQUISITION - MARTYR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Neocore Games
  2. Wydawca: Neocore Games
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: 5 czerwca 2018 r.
  6. Data premiery na konsolach: 5 lipca 2018 r.

Kilka dni temu do sprzedaży trafiła pełna wersja gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr, czyli RPG-a akcji autorstwa studia Neocore Games. Produkcja została przyjęta stosunkowo ciepło, ale nie brakuje również głosów krytycznych. Generalnie jednak większość osób przyznaje, że projekt, pomimo wad, ma spory potencjał. Dlatego z zainteresowaniem powitaliśmy zapowiedzi jego dalszego rozwoju za pomocą darmowych aktualizacji. Autorzy właśnie podzielili się tymi planami i są one obiecujące.

W dniach 15-17 czerwca odbędzie się krótki event, w którym inkwizytorzy zmierzą się z nowym zagrożeniem. To wydarzenie, wraz ze wszystkimi innymi w przyszłości, połączone zostanie z sieciowymi rankingami, zapamiętującymi najskuteczniejszych graczy z każdego eventu.

Kilka tygodni później zorganizowane zostanie kolejne wydarzenie, które przeniesie nas do systemu Lacaon. Co ciekawe dokonania graczy podczas niego wpłyną na sytuację w całym sektorze Caligari.

Wszystkie te eventy będą jednak tylko przystawkami przed znacznie treściwszym daniem, jakim ma być wprowadzenie Strefy Wojny (ang. Warzone), zaprojektowanej z myślą o tzw. endgame i tym samym mającej zapewnić zabawę osobom, których postacie osiągnęły maksymalny poziom rozwoju. Gracze będą mogli brać udział w niekończących się misjach o stale rosnącym poziomie trudności, a sukcesy podczas nich nagradzane będą odblokowywaniem nowych pasywnych i aktywnych umiejętności. Ponadto podczas zabawy mamy gromadzić klucze pozwalające na przywoływanie specjalnych bossów, których pokonanie nagrodzone zostanie lepszej jakości i rzadszymi przedmiotami.

Dalej ma być jeszcze ciekawiej. Wprowadzenie Warzone ma bowiem przygotować społeczność na start pierwszego sezonu. W nim do dostępnego obecnie w świecie gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr jednego podsektora Tenebra dodany zostanie drugi, a wraz z nim do gry dołączy frakcja Mrocznych Eldarów. Ponadto podniesiony zostanie maksymalny poziom doświadczenia i pojawią się nowe przedmioty, perki i misje. Co ważne, wszystko to dostępne będzie w darmowych aktualizacjach, podobnie jak późniejsze sezony, a tych autorzy mają w planach co najmniej kilka.

Przypomnijmy na koniec, że pełna wersja Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr trafiła do sprzedaży 5 czerwca tego roku, po dziewięciu miesiącach spędzonych we wczesnym dostępie. Gra dostępna jest na razie wyłącznie na PC. W planach są także wydania na konsole Xbox One i PlayStation 4, ale te ukażą się dopiero 5 lipca tego roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr w Steam