Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2019, 17:20

autor: Vergil

Zapowiedziano Winds of Magic – duży dodatek do Warhammer Vermintide 2

Warhammer: Vermintide 2 otrzyma duże rozszerzenie zatytułowane Winds of Magic. Add-on wprowadzi nie tylko nową nieprzyjacielską frakcję, lecz również pozwoli sprawdzić bonusowy oręż i zdobyć wyższe poziomy doświadczenia. Poza tym DLC przyniesie dodatkowy stopień trudności i świeży tryb gry.

Studio Fatshark zapowiedziało duże rozszerzenie do gry Warhammer: Vermintide 2. Dodatek zatytułowany Winds of Magic ma zadebiutować latem bieżącego roku (nie ujawniono jeszcze dokładnej daty jego premiery), a przedstawi nam nową nieprzyjacielską frakcję, czyli zwierzoludzi. Ci wyłonią się z głębi lasu i podążą w kierunku meteorytu, który spadł w Reiklandzie, chcąc uczynić z niego swój kamień stada. Główni bohaterowie będą musieli za wszelką cenę im w tym przeszkodzić.

Nie będzie to jednak łatwe, gdyż jak informuje redakcja serwisu PC Gamer, deweloperzy przekonują, że owe hybrydy zwierząt i prymitywnych ludzi będą najcięższymi adwersarzami, z jakimi do tej pory przyszło nam się mierzyć. Ich elitarną jednostką ma być potężny, opancerzony Bestigor, który będzie na nas szarżował, jednocześnie nokautując mniejszych oponentów, którzy wejdą mu w drogę. Warto przy tym zaznaczyć, że plany autorów nie obejmują nowej kampanii ani map. Zamiast tego ekipa Fatshark koncentruje się na świeżym trybie rozgrywki, w którym będzie czekać seria coraz trudniejszych wyzwań zwanych Splotami (ang. Weaves).

Winds of Magic wprowadzi nową wrogą frakcję – zwierzoludzi. - Zapowiedziano Winds of Magic – duży dodatek do Warhammer Vermintide 2 - wiadomość - 2019-02-28
Winds of Magic wprowadzi nową wrogą frakcję – zwierzoludzi.

W module nazwanym Wiatrami Magii zmagania będą się toczyć w nieco odmienionych lokacjach z podstawowej wersji gry. Po wykonaniu zadania (pokroju zabicia konkretnej liczby przeciwników określonego typu i obrony przejmowanych punktów kontrolnych) przekroczymy portal, który zaprowadzi nas na specjalną arenę, gdzie będzie czekać finałowe starcie. Później nie pozostanie nam nic innego, jak przejść do kolejnej próby.

Sprawę skomplikuje fakt, że każde z wyzwań wprowadzi specjalny modyfikator oparty na jednym z ośmiu tytułowych Wiatrów Magii. Przykładem może być Jadeitowy Wiatr, który sprawi, że choć punkty życia bohaterów będą się regenerować, otrzymają oni obrażenia za każdym razem, kiedy zaatakują wrogów. Swoimi wynikami (a raczej informacją o tym, jak daleko udało nam się dotrzeć) będzie można się pochwalić w internetowych rankingach. Co ciekawe, poszczególne wyzwania nie będą generowane proceduralnie.

Add-on przyniesie również pięć niedostępnych wcześniej rodzajów broni (po jednym dla każdego herosa), a także podniesie limit poziomów doświadczenia. Ponadto z myślą o weteranach przygotowano nowy stopień trudności.

W nowym DLC do gry Warhammer: Vermintide 2 będzie czekał dodatkowy tryb gry. - Zapowiedziano Winds of Magic – duży dodatek do Warhammer Vermintide 2 - wiadomość - 2019-02-28
W nowym DLC do gry Warhammer: Vermintide 2 będzie czekał dodatkowy tryb gry.

Przypomnijmy, że Warhammer: Vermintide 2 zadebiutował na komputerach osobistych w marcu 2018 roku; od lipca można go sprawdzić również na Xboksie One, z kolei od grudnia jest dostępny także na PlayStation 4. Mowa o brutalnej grze akcji, opracowanej przede wszystkim z myślą o zabawie w trybie współpracy – każdy z graczy wciela się tu w jednego z herosów dysponujących odmiennymi umiejętnościami. Tytuł odniósł sukces komercyjny – w ciągu miesiąca od premiery trafił w ręce ponad miliona graczy, z kolei w styczniu 2019 roku twórcy poinformowali, że zagrały w niego ponad dwa miliony osób. W tym czasie produkcja doczekała się dwóch dodatków nieco mniejszego kalibru – w sierpniu zadebiutowało DLC nazwane Shadows Over Bögenhafen, z kolei w grudniu światło dzienne ujrzało Back to Ubersreik.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Warhammer: Vermintide 2
  2. Recenzja gry Warhammer: Vermintide 2 – bugowie Chaosu wrócili
  3. Warhammer: Vermintide 2 – poradnik do gry