Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 14:10

KOTOR 3 tworzy Aspyr Media? Fani odnajdują wskazówki

Użytkownicy forum RPG Codex zauważyli pewną interesującą aktywność Aspyr Media. Otóż studio z Teksasu aktywnie rekrutuje nowe osoby do prac nad dużą grą RPG. W połączeniu z faktem, że zatrudnia ono sporo weteranów BioWare, pojawiły się spekulacje, że to właśnie ta ekipa jest odpowiedzialna za tworzenie Star Wars: Knights of the Old Republic 3 (bądź remake'u którejś z poprzednich odsłon).

W SKRÓCIE
  1. Użytkownicy forum RPG Codex odnaleźli wskazówki mogące sugerować, że firma Aspyr Media może zajmować się tworzeniem Star Wars: Knights of the Old Republic 3 (bądź remake'u którejś z poprzednich odsłon).
  2. Ekipa z Teksasu rekrutuje nowych pracowników do prac nad „nadchodzącą grą AAA z gatunku RPG”.
  3. Dodatkowo jej częścią są osoby niegdyś pracujące w BioWare między innymi przy MMO The Old Republic.

Kiedy na początku roku pojawiła się wiadomość o wskrzeszeniu Lucasfilm Games i odebraniu firmie Electronic Arts wyłączności na wydawanie gier z uniwersum Gwiezdnych wojen, ruszyła lawina doniesień i spekulacji, jakie produkcje sygnowane tą marką w bliższej bądź dalszej przyszłości ujrzą światło dzienne i kto będzie za nie odpowiedzialny. Jedna z najbardziej interesujących plotek, które pojawiły się w ostatnich tygodniach, jest związana ze Star Wars: Knights of the Old Republic III. Otóż według informacji Bespin Bulletin, pełnoprawna kontynuacja niezwykle popularnego RPG-a rozgrywającego się na tysiące lat przed filmową sagą Gwiezdnych wojen, znajduje się już w produkcji i nie zajmuje się nią EA. Zatem kto? Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że ekipa z Aspyr Media.

KOTOR 3 tworzy Aspyr Media? Fani odnajdują wskazówki - ilustracja #1
W grudniu ubiegłego roku Knights of the Old Republic II obchodziło swoje szesnaste urodziny.

Skąd takie przypuszczenie? Otóż użytkownicy forum RPG Codex dostrzegli dwa interesujące zbiegi okoliczności. Po pierwsze, na stronie Aspyr Media znajduje się sporo ogłoszeń o pracę. Poszukują oni między innymi projektanta walki, osoby odpowiedzialnej za przerywniki filmowe czy speców od animacji. W części anonsów podkreślone jest, że będą oni pracowali nad „nadchodzącą grą AAA z gatunku RPG”, działającą na silniku Unreal Engine 4. Po drugie, ostatnimi czasy w studiu zatrudnionych zostało całkiem sporo osób, które wcześniej były częścią BioWare. Mowa tu chociażby o scenarzystce Courtney Woods, projektancie światów Brecie Hoffmanie, ekspercie od narracji Danielu Haydenie, animatorze Andrew Laurecie oraz Jameyu Moultonie, który zawodowo zajmuje się efektami wizualnymi. Wszyscy wymienieni w mniejszym lub większym stopniu pracowali przy MMO Star Wars: The Old Republic.

Na fakt, że studio Aspyr Media może zajmować się Knights of the Old Republic III (bądź remakiem którejś poprzedniej części) wskazuje także to, że gry z uniwersum Gwiezdnych wojen nie są dla niego pierwszyzną. Ekipa ta zajmowała się przeniesieniem dwóch pierwszych odsłon Knights of the Old Republic na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Pracowała ona także nad pecetowymi portami pierwszej i drugiej części Star Wars: The Force Unleashed, a także nad wersją Star Wars Episode I: Racer na Xboksa One.

Musicie rzecz jasna pamiętać, że wszystkie powyższe informacje to jedynie spostrzeżenia, które jak na razie nie mają żadnego oficjalnego potwierdzenia. Jeśli jednak są one prawidłowe, to niewykluczone, że już wkrótce doczekamy się zapowiedzi gry, na którą wielu czeka już od przeszło szesnastu lat.

  1. Star Wars: Knights of the Old Republic - recenzja gry
  2. Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry
  3. Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords - recenzja gry
  4. Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords - poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej