Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2021, 21:47

autor: Entelarmer

Gry Star Wars będą ukazywać się pod marką Lucasfilm Games

Disney przywrócił do życia Lucasfilm Games. Pod tą nazwą będą ukazywać się wszystkie nowe gry na licencji Gwiezdnych wojen.

Założone w 1982 roku Lucasfilm Games (znane później jako LucasArts) wraca do życia – w pewnym sensie. Na oficjalnej stronie Gwiezdnych wojen poinformowano o powołaniu Lucasfilm Games jako „oficjalnej tożsamości” dla wszystkich gier na licencji Star Wars. Disney chce, by oddział działał we współpracy z „najlepszymi studiami”. Zmianę uczczono filmikiem (zamieszczonym poniżej) oraz otworzeniem kont Lucasfilm Games w mediach społecznościowych, w których będą zamieszczane informacje na temat działań firmy.

Co to konkretnie oznacza dla przyszłości oddziału? Na razie chyba nic, jeśli pominąć nowe logo, które będzie pojawiać się we wszystkich grach na licencji Gwiezdnych wojen. Wciąż obowiązuje umowa między Disneyem a Electronic Arts, w ramach której wydawca ma wyłączne prawo do tworzenia gier w uniwersum Star Wars. Raczej można zapomnieć o powrocie do „studia” wielu kultowych marek LucasArts, takich jak Sam & Max czy Monkey Island – w ogłoszeniu mowa jest wyłącznie o Gwiezdnych wojnach.

Wypada przypomnieć, że pogłoski o powrocie Lucasfilm Games pojawiły się już na początku 2019 roku. Wtedy jednak Disney zdementował te informacje i tłumaczył, że ów oddział już istnieje w ramach firmy.