Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2021, 11:59

KOTOR 3 powstanie bez udziału EA. Nowe plotki o Star Wars Knights of the Old Republic

Według plotek trwają prace nad nową odsłoną serii Star Wars: Knights of the Old Republic. W projekt nie jest zaangażowane studio BioWare ani firma Electronic Arts.

W SKRÓCIE:
  • według plotek powstaje nowe Knights of the Old Republic,
  • gry nie tworzy BioWare,
  • w projekt nie jest zaangażowana firma Electronic Arts,
  • ujawnienie dewelopera ma być zaskoczeniem dla wielu graczy.

W sieci pojawiły się ciekawe plotki, według których ruszyła już produkcja nowej odsłony cyklu Star Wars: Knights of the Old Republic. Projektem nie zajmuje się jednak studio BioWare, ani żaden inny zespół współpracujący z firmą Electronic Arts. Informacje te pojawiły się w podcascie BOB, w którym ujawnił je Bespin Bulletin. Oba źródła są zazwyczaj bardzo dobrze poinformowane w kwestiach dotyczących Gwiezdnych wojen, więc najpewniej coś jest na rzeczy.

Star Wars: Knights of the Old Republic oraz Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords nadal cieszą się wielką renomą, więc nowa odsłona cyklu spotkałaby się z wielkim zainteresowaniem. Gra Star Wars: The Old Republic korzystała z wielu rozwiązań tej serii, ale jako produkcja MMORPG nie była w stanie w pełni zadowolić fanów cyklu.

Bespin Bulletin nie wie, kto zajmuje się produkcją nowego KOTOR-a, ale fakt istnienia projektu miał zostać potwierdzony przez dziennikarza Jasona Schreiera. To od niego uzyskał informacje, że nad grą nie pracuje Electronic Arts. Nie zdradził jednak, kto tworzy następną odsłonę cyklu, stwierdzając jedynie, że ujawnienie dewelopera będzie sporym zaskoczeniem dla graczy.

Powstanie takiej gry jest możliwe, bo EA niedawno zrezygnowało z odnowienia wyłącznej licencji na tworzenie gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. Firma wciąż planuje wypuszczać produkcje z tej marki, ale po 2023 roku to samo będą mogli robić inni wydawcy, o ile tylko dogadają się z będącym właścicielem praw do Star Wars koncernem Disney.

Firma Ubisoft już ogłosiła, że pracuje nad grą z otwartym światem, osadzoną w realiach Gwiezdnych wojen. Projekt tworzy znane z serii Tom Clancy’s The Division studio Massive Entertainment. Zapowiedzi kolejnych produkcji opartych na tej licencji są tylko kwestią czasu.

Wielu fanów najchętniej zobaczyłoby nowego KOTOR-a od studia Obsidian, które było odpowiedzialne za Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords. Ten zespół wydaje się jednak oczywistym kandydatem, więc nie spełnia przesłanki „zaskoczenia”, o którym mówią doniesienia.

  1. Star Wars: Knights of the Old Republic - recenzja gry
  2. Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry
  3. Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords - recenzja gry
  4. Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords - poradnik do gry