Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2021, 09:05

autor: Entelarmer

EA nie przedłuży umowy na Star Wars - Jason Schreier potwierdza

Jason Schreier z agencji Bloomberg wypowiedział się na temat przyszłości gier w uniwersum Gwiezdnych wojen. Według dziennikarza Disney nie zamierza przedłużać umowy z Electronic Arts na wyłączne tworzenie produkcji na licencji marki przez studia wydawcy.

Wczorajsza zapowiedź produkcji Ubisoftu na licencji Gwiezdnych wojen jasno pokazała, że oto kończy się era gier Star Wars wydawanych wyłącznie przez Electronic Arts. Jeśli jakimś cudem ktoś potrzebował dodatkowego dowodu, być może przekona go ostatni wpis Jasona Schreiera z agencji Bloomberg. Dziennikarz oznajmił na Twitterze, że ujawnienie projektu studia Ubisoft Massive to oficjalne potwierdzenie, że Disney nie zamierza przedłużyć umowy z Electronic Arts na wyłączne tworzenie gier w uniwersum Gwiezdnych wojen przez tego wydawcę po 2023 roku.

Wpis Schreiera potwierdza, że Disney oraz Electronic Arts podpisały umowę na dziesięć lat, co zresztą wcześniej sugerował sam wydawca. W takim przypadku zlecenie nowej gry na licencji Gwiezdnych wojen innej firmie mogłoby świadczyć o wcześniejszym zakończeniu współpracy. Inna sprawa, że Ubisoft Massive dopiero zaczyna prace nad swoim projektem, a mówimy tu o grze z otwartym (i zapewne sporym) światem. Jest więc niemal pewne, że tytuł nie ukaże się przed 2023 rokiem, kiedy to wygaśnie umowa między EA i Disneyem (najpewniej dotycząca nie tyle tworzenia, ile wydawania gier).

Zaznaczamy jednak, że wpis Jasona Schreiera nie jest oficjalną informacją, choć zdaje się współgrać z tym, co pisali przedstawiciele Disneya. Niemniej jak zawsze zalecamy podchodzenie do tego typu doniesień z dystansem. Nawet jeśli są one zgodne z prawdą, na pewno nie oznacza to ostatecznego końca Gwiezdnych wojen od Electronic Arts. Podkreślał to przywrócony oddział Lucasfilm Games, ale już wcześniej sugerowało to samo EA. Jeszcze w maju wydawca nazwał Jedi: Fallen Order „pierwszą grą z całkowicie nowej serii”. Nie brakuje też przesłanek mogących świadczyć o pojawieniu się kolejnej odsłony cyklu Star Wars: Battlefront.