Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2020, 09:06

autor: Adrian Werner

Star Wars Jedi: Fallen Order to już marka, liczba graczy imponuje

EA pochwaliło się, że Star Wars Jedi: Fallen Order przekroczyło próg 10 mln graczy. Informacje zawarte w raporcie finansowym firmy praktycznie potwierdzają również, że powstanie sequel.

Star Wars Jedi: Fallen Order to już marka, liczba graczy imponuje - ilustracja #1
EA ma powody do zadowolenia – Star Wars Jedi: Fallen Order to prawdziwy hit.

W najnowszym raporcie finansowym firma Electronic Arts pochwaliła się, że w Star Wars Jedi: Fallen Order zagrało już ponad 10 milionów osób. Należy zauważyć, że nie oznacza to, iż produkcja sprzedała się w tylu egzemplarzach. Dostęp do pełnej wersji oferuje bowiem usługa abonamentowa Origin Access.

Niezależnie od tego, ile osób kupiło ten tytuł, a ile zagrało w niego dzięki subskrypcji, przekroczenie progu 10 mln graczy jest imponującym osiągnięciem. Gra odniosła duży sukces i mamy nadzieję, że zachęci on EA do dalszych inwestycji w produkcje dla pojedynczego gracza.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w raporcie finansowym Electronic Arts Star Wars Jedi: Fallen Order określane jest mianem „pierwszej gry z całkowicie nowej serii”. Praktycznie potwierdza to, że powstanie kontynuacja. Plotki o niej krążą już od grudnia ubiegłego roku, kiedy to nowe oferty pracy w studio Respawn sugerowały, że zespół zajmuje się sequelem.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że Star Wars Jedi: Fallen Order 2 ma się ukazać w 2022 roku. Ich źródłem jest fanowski profil Bespin Bulletin i trudno ocenić, jak wiarygodne są te plotki. Co ciekawe, według tych informacji Electronic Arts nie ma w planach Star Wars: Battlefront III, co jest o tyle zaskakujące, że deweloperzy ogłosili właśnie zakończenie rozwoju drugiej części cyklu.

Przypomnijmy, że Star Wars Jedi: Fallen Order ukazało się 15 listopada 2019 roku na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Warto wspomnieć, że gra właśnie otrzymała dużą aktualizację z nową zawartością, która dodała m.in. wyzwania bojowe na arenach oraz możliwość tworzenia przez graczy własnych starć tego typu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order to gra Electronic Arts, której szukaliście
  3. Wszystko o Star Wars Jedi: Fallen Order