Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2019, 20:21

autor: DM

Respawn rekrutuje do pracy nad kolejną grą Star Wars. Sequel Fallen Order w drodze?

Studio Respawn Entertainment planuje kolejną grę w uniwersum Gwiezdnych wojen. Czyżby nadciągał sequel udanego Star Wars Jedi: Fallen Order?

Czy doczekamy się kolejnych przygód Cala? - Respawn rekrutuje do pracy nad kolejną grą Star Wars. Sequel Fallen Order w drodze? - wiadomość - 2019-12-17
Czy doczekamy się kolejnych przygód Cala?

Firma Electronic Arts oraz studio Respawn Entertainment planują lub już tworzą kolejną grę osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen. Świadczą o tym ogłoszenia o pracę, jakie pojawiły się niedawno na firmowych stronach EA. Respawn poszukuje do swojego zespołu projektanta poziomów, grafika zajmującego się postaciami oraz doświadczonego programisty. Szczególnie ciekawa jest ta ostatnia oferta, gdyż z opisu możemy wyczytać, że powinien być to „pasjonat Gwiezdnych wojen, chcący tworzyć przygodowe gry akcji z widokiem TPP”.

Opis ten jak ulał pasuje do ostatniego przeboju studia Respawn – Star Wars Jedi: Fallen Order. Gra została bardzo ciepło przyjęta przez graczy oraz dziennikarzy i wyprzedziła ostatnie odsłony serii Star Wars: Battlefront pod względem szybkości sprzedaży w wersji cyfrowej. Niezwykle udany był również powrót Electronic Arts na platformę Steam, gdzie Upadły zakon szybko znalazł ponad milion nabywców, pomimo dostępności w znacznie tańszym abonamencie Origin Access Premier.

Przygodowa gra akcji z widokiem TPP w świecie Gwiezdnych wojen – nowa gra Respawn pasuje opisem do Fallen Order. - Respawn rekrutuje do pracy nad kolejną grą Star Wars. Sequel Fallen Order w drodze? - wiadomość - 2019-12-17
Przygodowa gra akcji z widokiem TPP w świecie Gwiezdnych wojen – nowa gra Respawn pasuje opisem do Fallen Order.

W obliczu takiego sukcesu powstanie sequela wydaje się chyba tylko kwestią czasu. Co więcej, szef strategii rozwoju marki w Respawn Entertainemt – Charlie Houser – zapytany przez dziennikarzy serwisu gamesradar.com potwierdził, że studio jest bardzo zainteresowane dalszym tworzeniem gier w świecie Star Wars:

Świetnie się bawiliśmy tworząc tę grę [Fallen Order - przyp. red.] Dla nowego zespołu w Respawn oznaczało to sporo nauki. Czekając na reakcję graczy, komentarze i ogólny odbiór, my z naszej strony jesteśmy gotowi, by nadal tworzyć kolejne niesamowite doświadczenia i historie osadzone w świecie Gwiezdnych wojen”

Oficjalnie nic nie jest jeszcze potwierdzone i na ewentualną zapowiedź na pewno trochę poczekamy. Z pewnością jednak będzie to produkcja przeznaczona głównie na nową generację sprzętu, który ukaże się już za rok. Z kolei Electronic Arts posiada prawa do licencji gwiezdnej sagi na następne cztery lata, więc studio Respawn ma trochę czasu, by na bazie ostatnich doświadczeń stworzyć jeszcze lepszą grę.

Star Wars Jedi: Upadły zakon ukazało się 15 listopada 2019 roku konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych. Gra uzyskała bardzo dobre recenzje i w serwisie Metacritic może pochwalić się ocenami na poziomie 80-82% (zależnie od platformy). Nasz recenzent wystawił mu ocenę 8,5/10.