Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 grudnia 2019, 21:39

autor: AS

Netflix zatrudni certyfikowanego (bądź nie) wiedźmina od zaraz

Netflix poszukuje wiedźmina na stanowisko ochroniarza. Oferuje umowę o pracę i zdrowy tryb życia, jako że zlecenia odbywają się na łonie natury. Kandydat powinien pracować samodzielnie, być przyjacielem koni, mieć doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów zarówno z ludźmi, jak i z potworami. Uprzejmie informujemy, że w odpowiedni ekwipunek należy wyposażyć się we własnym zakresie.

Netflix zatrudni certyfikowanego (bądź nie) wiedźmina od zaraz - ilustracja #1

 

Dzisiaj Netlifx opublikował nietypowe ogłoszenie o pracę na swojej specjalnej stronie rekrutacyjnej, które powinno zainteresować każdego prawdziwego wiedźmina. O co w tym wszystkim chodzi? Poniżej przyjrzymy się bliżej rzekomej ofercie.

Wymagania:

 1. Silna wewnętrzna motywacja;
 2. Samodzielne stanowisko pracy – będziesz często pracował w pojedynkę i w odizolowaniu;
 3. Doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów z ludźmi i potworami (dosłownie i w przenośni), czasem też negocjacji;
 4. Umiejętność pisania nie jest konieczna, ale miło widziana;
 5. Własny, profesjonalny wiedźmiński ekwipunek (min. jeden koń, dwa miecze, zestaw eliksirów, ale miło widziane pełne wyposażenie łącznie ze zbroją);
 6. Czteroletnie, profesjonalne wyszkolenie (najlepiej w certyfikowanej wiedźmińskiej szkole) lub odpowiednik uzbierany w życiowym doświadczeniu;
 7. Ubezpieczenie zdrowotne zapewnione we własnym zakresie (akceptujemy wiedźmińskie zaklęcia);
 8. Mobilność i łatwość w adaptowaniu się do różnych warunków, zwłaszcza przyrodniczych (bagna, góry, lasy, ale też wielkie miasta itp.).

Oferowana praca:

 1. Pozbywanie się wszelakiej maści potworów, w tym wampirów, strzyg i upiorów, oraz wieu innych;
 2. Praca pozwalająca wykazać się umiejętnościami w posługiwaniem się mieczem i zaprawienia w prawdziwej szkole przetrwania; zwłaszcza wysoko ceniona jest umiejętność unikania lub wyjścia cało z magicznych zasadzek, utrzymanie koncentracji mimo głośnego, często przeszkadzającego tłumu (bez narażania przypadkowych ludzi, wiedźmin powinien ich chronić, a nie przyczyniać się do uszczerbku na ich zdrowiu!);
 3. Wymiana doświadczeń z innymi, samodzielnie pracującymi wiedźminami;
 4. Trening młodszego wiedźmina.
Czas przywdziać garniaki, wiedźmini. Rozmowa o pracę czeka! - Netflix zatrudni certyfikowanego (bądź nie) wiedźmina od zaraz - wiadomość - 2019-12-17
Czas przywdziać garniaki, wiedźmini. Rozmowa o pracę czeka!

Pierwsze zlecenie przewidziane jest na 20 grudnia 2019 roku, także radzimy pośpieszyć się z wysyłaniem zgłoszeń. Prócz podania w mailu swojego imienia, nazwiska, adresu kontaktowego, należy także załączyć krótki filmik (ok. jednominutowy), mający formę autoprezentacji. Dziwnym zbiegiem okoliczności, tego samego dnia odbędzie się premiera serialu Wiedźmin na Netflixie.

Powracając do pytania ze wstępu, całość jest najpewniej promocją zbliżającego się serialu. Netflix okazjonalnie sięga po mniej konwencjonalne metody reklamowania swoich produkcji. Zastanawiać w tym wszystkim może jedynie przesłanie filmiku i dopisek na końcu ogłoszenia:

Twe wiedźmińskie osiagnięcia mogą być opiewane w pieśniach bardów, tak też Twoje zgłoszenie może zostać uwiecznione na naszym profilu społecznościowym.

Czyżby Netflix szykował w ten sposób jakieś większe społecznościowe wydarzenie? Tego dowiemy się zapewne już wkrótce.

 1. Wiedźmin na platformie Netflixa
 2. Post przypominający najważniejsze na temat produkcji