Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2019, 08:49

autor: Aquma

Poznajcie Balsa Model Flight Simulator - nową grę twórcy Kerbal Space Program

Deweloper Floating Origin Studios i wydawca The Irregular Corporation zapowiedzieli Balsa Model Flight Simulator - symulator umożliwiający składanie, malowanie i latanie drewnianym modelem samolotu. Za produkcję odpowiada Felipe „HarvesteR” Falanghe - twórca Kerbal Space Program.

Symulator latania... drewnianym modelem. - Poznajcie Balsa Model Flight Simulator - nową grę twórcy Kerbal Space Program - wiadomość - 2019-12-18
Symulator latania... drewnianym modelem.

Firmy Floating Origin Studios i The Irregular Corporation zapowiedziały nowy symulator lotniczy... no, tak jakby. Gra nazywa się Balsa Model Flight Simulator i wykorzystuje licencję tytułowej firmy, znanej z produkowania drewnianych modeli samolotów. Właśnie tego typu „maszynami” pokierujemy w omawianym tytule. Co ciekawe, jego głównym projektantem jest Felipe „HarvesteR” Falanghe, czyli twórca kultowego Kerbal Space Program. Poniżej pierwszy trailer.

Balsa Model Flight Simulator pozwoli nam nie tylko latać modelami, ale też konstruować je i malować. Do dyspozycji graczy oddany zostanie rozbudowany edytor, ale korzystanie z niego ma być proste i intuicyjne. Możemy też liczyć na wsparcie dla modów, dzięki którym do gry z pewnością trafi wiele dodatkowej zawartości.

Produkcja zaoferuje model lotu oparty o prawa fizyki oraz system „walki” z wykorzystaniem kulek z farbą (tzw. paintball). W grze znajdzie się kilka map oraz trybów rozgrywki - m.in. swobodny moduł sandboksowy, kampania dla pojedynczego gracza, w której będziemy mogli zdobywać pieniądze i rozwijać swój samolot, a nawet szesnastoosobowy tryb multiplayer.

Balsa Model Flight Simulator zmierza wyłącznie na komputery. Dokładna data premiery tytułu Floating Origin Studios nie jest na razie znana, ale zgodnie z informacjami widocznymi na karcie gry na Steamie, powinna ona zadebiutować latem przyszłego roku (przy czym najprawdopodobniej mowa o wczesnym dostępie).

  1. Balsa Model Flight Simulator - strona oficjalna