Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2020, 12:30

Battlefront 2 - fani proszą o dalsze wsparcie, chcą płacić za DLC

Jeden z miłośników strzelanki Star Wars: Battlefront II przygotował sieciową petycję, w której prosi studio DICE o dalsze, nawet płatne wsparcie dla tytułu. Podpisało ją już przeszło 9 tysięcy osób.

W SKRÓCIE
  1. W sieci pojawiła się petycja prosząca firmę EA i studio DICE o kontynuowanie wsparcia Star Wars: Battlefront II, nawet jeśli miałoby to oznaczać płatne dodatki DLC.
  2. Podpisało ją już ponad 9 tysięcy osób.
  3. Przypominamy, że studio DICE w pełni skupia się obecnie nad nową odsłoną cyklu Battlefield.

W ubiegłym tygodniu świat obiegła wiadomość, że studio DICE kończy rozwój Star Wars: Battlefront II. 29 kwietnia ta strzelanka nastawiona na zabawę wieloosobową toczącą się w popularnym uniwersum otrzymała ostatnią aktualizację. Nie do końca spodobało się to części społeczności tytułu. Dowodem na to jest petycja przygotowana przez osobę podpisującą się jako Christen Adler. Prosi ona w niej firmę Electronic Arts o dalsze wsparcie tytułu, nawet jeśli miałoby to oznaczać płatne dodatki DLC.

Battlefront 2 - fani proszą o dalsze wsparcie, chcą płacić za DLC - ilustracja #1
Część fanów nie może się pogodzić z zakończeniem wsparcia dla Battlefronta II.

Jak zauważa Adler, w Star Wars: Battlefront II drzemie jeszcze spory potencjał. Można do niego wprowadzić nowe mapy, bohaterów czy skórki inspirowane nowymi okresami z uniwersum Gwiezdnych wojen. Właśnie to skłoniło tę osobę do stworzenia petycji. Co istotne jednak, nie jest on w swoich odczuciach sam. Gotowość na kupno ewentualnych płatnych DLC do produkcji studia DICE sprzed trzech lat wyraziło już przeszło 9 tysięcy graczy. Jeśli chcecie do nich dołączyć, petycję możecie podpisać w tym miejscu.

Oczywiście w tym miejscu pojawia się pytanie, czy ta petycja w jakikolwiek sposób wpłynie na EA oraz studio DICE. Trzeba bowiem pamiętać, że szwedzka ekipa w pełni poświęca się obecnie szóstej odsłonie cyklu Battlefield, która ma pojawić się w przyszłym roku, i wygospodarowanie dodatkowych zasobów na dalszy rozwój Star Wars: Battlefront II może okazać się trudne.

Battlefront 2 - fani proszą o dalsze wsparcie, chcą płacić za DLC - ilustracja #2
Prawdopodobieństwo, że sieciowa petycja wpłynie na los Battlefronta II, jest raczej dość niskie.

Przypominamy, że Star Wars: Battlefront II z 2017 roku nie miał łatwego startu. Jeszcze przed oficjalną premierą pełnej wersji wybuchła spora afera dotycząca inwazyjnych mikropłatności obecnych w grze, co mocno zraziło wiele osób. Z czasem jednak firma Electronic Arts i studio DICE wycofały się z większości kontrowersyjnych pomysłów, a wychodząca co jakiś czas darmowa zawartość do tytułu sprawiła, że zgromadził on grono całkiem oddanych miłośników, na co doskonałym dowodem jest akcja opisana powyżej.

Warto też wspomnieć, że Star Wars: Battlefront II nie jest jedyną produkcją DICE, co do której podjęto decyzję o zakończeniu rozwoju. Inną jest Battlefield V. Drugowojenna strzelanka z 2018 roku ostatnią większą aktualizację otrzyma w czerwcu. Sytuacja ta wywołała spore kontrowersje w społeczności graczy.

  1. Oficjalna strona gry Star Wars: Battlefront II
  2. Recenzja gry Star Wars: Battlefront II – blasterem w stopę
  3. Star Wars: Battlefront II - poradnik do gry