Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2018, 16:20

Star Wars Battlefront 2 bez mikropłatności zapewniających przewagę

Firma Electronic Arts ujawniła zmiany, jakie wkrótce zajdą w systemie rozwoju i wirtualnej ekonomii Star Wars: Battlefront 2. Powrócą mikropłatności, ale tylko dla przedmiotów kosmetycznych. Podobnie będzie z kontrowersyjnymi lootboksami – zdobędziemy je tylko poprzez rozgrywkę.

Mikropłatności powrócą do gry, ale tylko dla przedmiotów kosmetycznych. - Star Wars Battlefront 2 bez mikropłatności zapewniających przewagę  - wiadomość - 2018-03-18
Mikropłatności powrócą do gry, ale tylko dla przedmiotów kosmetycznych.
STAR WARS: BATTLEFRONT 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloperzy gry: EA DICE, EA Motive, Criterion
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 17 listopada 2017 r.

Najgorętszym tematem końcówki zeszłego roku były kontrowersje związane z systemem lootboksów w Star Wars: Battlefront 2. Reakcja graczy na zaproponowane przez deweloperów rozwiązania była tak negatywna, że firma Electronic Arts zdecydowała się na wyłączenie mikropłatności. Wydawca ostrzegł jednak, że jest to rozwiązanie tymczasowe i w przyszłości zostanie zastąpione czymś nowym. Teraz dowiedzieliśmy się wreszcie, jakie zmiany szykują twórcy.

Okazuje się, że autorzy nie zamierzają wracać do kontrowersyjnych rozwiązań. Skrzynki zawierać mają wyłącznie kredyty oraz elementy kosmetyczne. Lootboksów nie będzie można zakupić w ramach mikropłatności. Zdobywać je mamy wyłącznie poprzez aktywność w grze, taką jak codzienne logowanie się, osiąganie kamieni milowych oraz wykonywanie wyzwań czasowych.

Podobnie rozwiązany zostanie cały system rozwoju. Wszystkie gwiezdne karty i inne przedmioty wpływające na rozgrywkę zdobędziemy wyłącznie poprzez zabawę, a nie mikropłatności. Tocząc sieciowe potyczki, będziemy otrzymywali punkty doświadczenia dla klas, bohaterów i statków. Gdy zgromadzimy wystarczającą ich liczbę, dostaniemy w zamian punkt umiejętności służący do odblokowania lub ulepszenia wybranych gwiezdnych kart.

Zmiany te wprowadzone zostaną w aktualizacji, która ukaże się 21 marca. Natomiast od kwietnia gracze będą mogli zdobywać stroje dla postaci za dostępne w grze kredyty i możliwe do kupienia mikropłatnościami kryształy. Autorzy pracują obecnie nad kilkoma nowymi kostiumami i wkrótce zostaną one ujawnione.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront 2 ukazało się w listopadzie zeszłego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Star Wars: Battlefront II – blasterem w stopę
  3. Star Wars: Battlefront 2 – kompendium