Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2020, 12:18

autor: Aquma

Half-Life: Alyx odpowiada za rekordowy przyrost użytkowników VR

W kwietniu z hełmów do wirtualnej rzeczywistości korzystało o 950 tys. więcej użytkowników Steama niż miesiąc wcześniej. VR bije rekordy popularności na platformie Valve, co bez wątpienia jest związane z niedawną premierą Half-Life: Alyx.

Half-Life: Alyx odpowiada za rekordowy przyrost użytkowników VR - ilustracja #1
VR staje się coraz popularniejszy.

W SKRÓCIE:

  1. w kwietniu z hełmów VR korzystało o 950 tys. więcej użytkowników Steama niż w marcu, co stanowi rekordowy miesięczny przyrost;
  2. łączna liczba graczy ze sprzętem tego typu sięgnęła poziomu 2,7 mln, co również jest rekordowym wynikiem;
  3. to kolejny miesiąc, w którym odnotowano dynamiczny wzrost;
  4. przyczyną najprawdopodobniej jest szum wokół Half-Life: Alyx.

Wygląda na to, że premiera Half-Life: Alyx przyczyniła się do dużego wzrostu zainteresowania wirtualną rzeczywistością. W kwietniu z hełmu VR korzystało aż o 950 tys. więcej użytkowników niż w marcu. Źródłem informacji jest ankieta sprzętowa Steam (niestety, w momencie pisania tej wiadomości strona nie była dostępna, najprawdopodobniej tymczasowo) przeanalizowana przez serwis Road to VR.

Z obliczeń redaktorów wspomnianego portalu wynika, że łączna liczba kont, na których w minionym miesiącu odnotowano podłączony sprzęt do wirtualnej rzeczywistości, wzrosła do 2,7 mln, co jest rekordowym wynikiem. Równocześnie jest to zaledwie 1,91% wszystkich graczy korzystających z platformy Valve. Trzeba jednak zaznaczyć, że konta na Steamie mają też liczni posiadacze słabych komputerów, które nie nadają się do grania w bardziej wymagające produkcje. Dla porównania, procesory z ośmioma lub więcej rdzeniami stanowią serca komputerów 7,2% użytkowników omawianej platformy.

Warto odnotować, że jest to kolejny bardzo dobry miesiąc dla wirtualnej rzeczywistości – dane z marca również pokazywały wyraźny wzrost zainteresowania tą technologią. Jednak wpływu, który wywiera na ten sektor branży Half-Life: Alyx nie da się porównać z czymkolwiek innym – przyrost liczby użytkowników był trzykrotnie większy niż w dotychczas najlepszym okresie dla VR (mowa o grudniu zeszłego i styczniu tego roku).

Half-Life: Alyx odpowiada za rekordowy przyrost użytkowników VR - ilustracja #2
Wzrost liczby użytkowników VR w ostatnich miesiącach. Źródło: Road to VR.

Przypominamy, że Half-Life: Alyx zadebiutowało 23 marca. Produkcja jest dostępna wyłącznie na komputerach wyposażonych w hełm kompatybilny ze standardem Steam VR.

  1. Half-Life: Alyx – strona oficjalna
  2. Recenzja Half-Life: Alyx – najlepsza gra, w którą nigdy nie zagracie
  3. Half-Life: Alyx to ostatnia szansa dla VR? Inaczej skończy tak jak 3D...