Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2020, 11:30

autor: AlexB

Remake Star Wars: KOTOR - nowe plotki

Według źródeł Jordana Maisona firma Electronic Arts może pracować nad odświeżeniem pierwszej odsłony cyklu Star Wars: Knights of the Old Republic. Podobno remake ma łączyć elementy z obu części serii i dodać do tego elementy z nowego kanonu Gwiezdnych wojen.

Plotki o tym, że remake pierwszej odsłony uwielbianego przez wielu cyklu RPG-ów Star Wars: Knights of the Old Republic znajduje się w przygotowaniu, krążą już od dłuższego czasu. Rewelacje na ten temat słyszeliśmy chociażby w 2016 i 2017 roku. Niestety, jak na razie nie znalazły one potwierdzenia w jakimkolwiek oficjalnym oświadczeniu firmy Electronic Arts, która posiada obecnie licencję na gry z uniwersum Gwiezdnych wojen. Istnieje jednak cień szansy, że to się wkrótce zmieni. W sieci pojawiły się bowiem kolejne informacje mówiące o tym, że trwają prace nad odświeżoną wersją kultowej produkcji studia BioWare. Tym razem pochodzą one z dwóch niezależnych źródeł.

Czy fani serii Knights of The Old Republic w końcu doczekają się jej powrotu w formie singlowej? - Remake Star Wars: KOTOR - nowe plotki - wiadomość - 2020-01-24
Czy fani serii Knights of The Old Republic w końcu doczekają się jej powrotu w formie singlowej?

Przeciek opublikował Jordan Maison z portalu Cinelinx. Według jego informatorów odświeżona wersja Star Wars: Knights of the Old Republic ma stanowić zupełnie nowe spojrzenia na tę grę. Znajdą się w niej elementy znane z obu odsłon popularnej serii, wzbogacone dodatkowo o rzeczy z obecnego kanonu Gwiezdnych wojen, do którego, przypomnijmy, niedawno oficjalnie trafił Darth Revan.

Co ciekawe, jedno ze źródeł Maisona zauważyło, że rzekomo przygotowywana nowa wersja Star Wars: Knights of the Old Republic, choć teoretycznie jest remakiem, bardziej przypomina coś w rodzaju sequela. Czy dotyczy to jedynie kwestii mechanicznych, czy też również fabularnych? Na razie nie znamy odpowiedzi na to pytanie.

Pierwsza odsłona serii Knights of the Old Republic do dziś uważana jest za jedną z najlepszych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen. - Remake Star Wars: KOTOR - nowe plotki - wiadomość - 2020-01-24
Pierwsza odsłona serii Knights of the Old Republic do dziś uważana jest za jedną z najlepszych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Lecz czy można w ogóle wierzyć tym doniesieniom? Według Maisona jeden z informatorów, który zdradził mu te szczegóły, był źródłem ubiegłorocznego przecieku na temat zakontraktowania Ewana McGregora do roli Obi-Wana Kenobiego w nadchodzącym serialu platformy Disney+ (który notabene napotkał drobne problemy). Oczywiście mógł to być jedynie ślepy traf. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że ostatecznie rewelacje te się potwierdziły, możemy wstępnie założyć, iż plotki o remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic zamieszczone na stronie Cinelinx przynajmniej w pewnym stopniu są wiarygodne. Mimo wszystko trzeba podchodzić do tych wieści z dużym dystansem.

Nadzieje na to, że informacje na temat remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic mogą być prawdziwe daje również to, że po sukcesie Star Wars Jedi: Fallen Order EA wydaje się chętniej spoglądać na tę markę. W produkcji jest chociażby zupełnie nowa gra z tego uniwersum, która ma oferować „unikalne doświadczenie”, oraz najprawdopodobniej kontynuacja Upadłego zakonu.

  1. Oficjalna strona firmy Electronic Arts
  2. Star Wars: Knights of the Old Republic – poradnik do gry