Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 grudnia 2019, 10:40

Revan z KOTOR powrócił do kanonu Gwiezdnych wojen

Disney powoli wprowadza do kanonu Gwiezdnych wojen część elementów z tzw. Star Wars Expanded Universe. Dzięki filmowi Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie najnowszym tego przykładem stał się Darth Revan z Knights of the Old Republic.

Darth Revan jest jedną z najsłynniejszych postaci z okresu tzw. Starej Republiki.. - Revan z KOTOR powrócił do kanonu Gwiezdnych wojen - wiadomość - 2019-12-27
Darth Revan jest jedną z najsłynniejszych postaci z okresu tzw. Starej Republiki..

Dzięki filmowi Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie do oficjalnego kanonu uniwersum Gwiezdnych wojen trafił Darth Revan, czyli jedna z głównych postaci z klasycznego RPG-a Star Wars: Knights of the Old Republic. To ważna informacja, gdyż po tym jak firma Disney kupiła Lucasfilm ogłoszono, że wszystkie elementy tzw. Star Wars Expanded Universe, a zatem gry, książki, komiksy i seriale, przestały być częścią kanonu.

W Star Wars: The Rise of Skywalker pojawiają się Legiony Sith Trooperów. W samym filmie nie poświęcono im zbyt dużo uwagi, ale w albumie Star Wars: The Rise of Skywalker Visual Dictionary znalazło się więcej informacji o tych jednostkach. Tam możemy przeczytać, że trzeci Legion nazwany został na część Dartha Revana.

Inne Legiony noszą imiona takich Sithów jak Andeddu, Tanis, Tenebrous, Phobos, czy Desolous. Dwaj ostatni, czyli Darth Phobos i Darth Desolous, zostali wprowadzeniu do uniwersum Gwiezdnych wojen za sprawą gry Star Wars: The Force Unleashed.

Firma Disney porzuciła elementy klasycznego Star Wars Expanded Universe, ale wiele z nich jest powoli wprowadzanych z powrotem do uniwersum. Najsłynniejszym przykładem jest Admirał Thrawn, który zadebiutował 1991 roku w powieści Dziedzic Imperium, której autorem był Timothy Zahn. Postać powróciła do oficjalnego kanonu dzięki trzeciemu sezonowi serialu animowanego Star Wars: Rebelianci.

Warto przypomnieć, że do niedawna twórcy serialu telewizyjnego Gra o tron, czyli David Benioff oraz D.B. Weiss, byli przymierzani do opracowania serii filmów z uniwersum Gwiezdnych wojen. Wiele wskazuje na to, że ich akcja osadzona byłaby w czasach tzw. Starej Republiki. Ostatecznie plany te zostały porzucone kilka miesięcy temu. Możliwe więc, że Darth Revan został przywrócony do kanonu z myślą o tych niezrealizowanych projektach.

  1. Skasowanie Expanded Universe w Star Wars to jedyna dobra decyzja Disneya
  2. Star Wars –oficjalna strona marki