Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 października 2019, 12:01

autor: Adrian Werner

Twórcy Gry o tron jednak nie opracują filmów z serii Star Wars

Nici z Gwiezdnych wojen od autorów serialu Gra o tron. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom David Benioff oraz D.B. Weiss nie opracują serii filmów w uniwersum Star Wars. „Winę” za tę sytuację ponosi Netflix.

Wielu fanów Gwiezdnych wojen najpewniej odetchnęło z ulgą. - Twórcy Gry o tron jednak nie opracują filmów z serii Star Wars - wiadomość - 2019-10-29
Wielu fanów Gwiezdnych wojen najpewniej odetchnęło z ulgą.

W lutym zeszłego roku firma Disney poinformowała, że twórcy serialu telewizyjnego Gra o tron, czyli David Benioff oraz D.B. Weiss, opracują serię filmów z uniwersum Gwiezdnych wojen. Okazuje się jednak, że tak się nie stanie. Jak donosi serwis Deadline, projekt został bowiem porzucony.

Obie strony nie szczędzą sobie pochwał i wyrażają chęć współpracy w przyszłości. Według oficjalnych komentarzy drogi Disneya i twórców Gry o tron rozeszły się z powodu umowy, jaką duet podpisał w sierpniu tego roku z serwisem Netflix. Kontrakt szacowany jest na 300 mln dolarów i projekty nim objęte są tak angażujące, że Benioff i Weiss po prostu nie mają czasu, aby zająć się Gwiezdnymi wojnami.

Ostatni sezon Gry o tron był bardzo kontrowersyjny. - Twórcy Gry o tron jednak nie opracują filmów z serii Star Wars - wiadomość - 2019-10-29
Ostatni sezon Gry o tron był bardzo kontrowersyjny.

Nowina najpewniej zostanie powitana z zadowoleniem przez fanów Star Wars. Ósmy sezon Gry o tron spotkał się z bardzo mieszanym przyjęciem i widzowie są obecnie znacznie mniej entuzjastycznie nastawieni do tego duetu twórczego niż w lutym ubiegłego roku, kiedy to ogłaszano współpracę z Disneyem.

Zadowolenie fanów z porzucenia projektu jest zapewne jeszcze większe niż mogłoby być tydzień temu. David Benioff oraz D.B. Weiss w miniony weekend wzięli bowiem udział w panelu na Austin Film Festival. W jego trakcie z rozbrajającą szczerością przyznali, że gdy przygotowywali Grę o tron do produkcji to tak naprawdę nie mieli pojęcia, jak się robi seriale, a odcinek pilotażowy okazał się katastrofą i potem trzeba go było gruntownie przerobić. Nawet gdy projekt okazał się sukcesem, twórcy uczyli się wszystkiego na bieżąco i nie do końca rozumieli osobowości bohaterów.

  1. Oficjalna strona internetowa Disneya
  2. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.