Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2019, 10:45

autor: AlexB

Gothic 2: Kroniki Myrtany - twórcy modyfikacji podsumowują 2019 rok

Grupa SoulFire opublikowała film stanowiący podsumowanie tegorocznych prac nad modyfikacją Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Jej pełna wersja ma zadebiutować w przyszłym roku.

Prace nad Kronikami Myrtany trwają w najlepsze. Dzięki staraniom grupy SoulFire ta ogromna modyfikacja do kultowej gry Gothic II nabiera kształtu z dnia na dzień. Potwierdza to najnowszy film opublikowany na oficjalnym kanale projektu w serwisie YouTube. Podsumowuje on wszystko to, co udało się przygotować fanowskiej ekipie w 2019 roku. Całość można obejrzeć poniżej.

Gothic 2: Kroniki Myrtany - twórcy modyfikacji podsumowują 2019 rok - ilustracja #1

Historia modyfikacji Kroniki Myrtany rozpoczyna się w 2016 roku. Wówczas to po raz pierwszy usłyszeliśmy o ambitnym fanowskim projekcie zatytułowanym Dzieje Khorinis. Niestety, dwa lata później w ekipie twórców doszło do rozłamu na dwa obozy. Jeden z nich kontynuuje prace nad pierwotną modyfikacją, a drugi zajął się przygotowywaniem Kronik Myrtany.

Jak widać, grupa SoulFire zdecydowanie nie próżnowała w mijających dwunastu miesiącach. Jej członkom udało się ukończyć prace nad wątkiem głównym moda i szeregiem zadań pobocznych. Obecnie Kroniki Myrtany mają napisane 144 misje (z czego już teraz w pełni grywalne są 104). Wszystkie z nich posiadają kilka wariantów ukończenia, co przekłada się na wielkość scenariusza. Jak na razie liczy on sobie 18946 linii dialogowych, czyli więcej niż w samym Gothicu II i rozszerzeniu Noc Kruka. Imponujące liczby, a trzeba zaznaczyć, że to jeszcze nie koniec. Na ten moment w trakcie pisania znajdują się kolejne 23 „questy”, a w planach jest przeszło 47.

Ponadto ekipa z SoulFire wprowadziła do swojej modyfikacji 654 bohaterów niezależnych, nowy system kamer podczas przerywników filmowych, przeszło 200 animacji, oraz mnóstwo świeżych lokacji oraz pancerzy. Nagrano również 90 minut oryginalnej muzyki, która będzie ubarwiała przygodę w Kronikach Myrtany. Znajduje się ona obecnie w postprodukcji.

Fani gry Gothic II nie powinni mieć wielkich problemów, by odnaleźć się w Kronikach Myrtany. - Gothic 2: Kroniki Myrtany - twórcy modyfikacji podsumowują 2019 rok - wiadomość - 2019-12-27
Fani gry Gothic II nie powinni mieć wielkich problemów, by odnaleźć się w Kronikach Myrtany.

Przypominamy, że pierwsza część Kronik Myrtany będzie nosiła tytuł Archolos i przedstawi losy tej wyspy pod panowaniem króla Rhobara II na dziesięć lat przed wydarzeniami znanymi z pierwszej części cyklu Gothic. Ma ona zadebiutować w przyszłym roku, lecz dokładna data nie jest znana.

  1. Oficjalna strona internetowa modyfikacji Kroniki Myrtany