Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2016, 19:01

autor: Góral

Gothic II: Dzieje Khorinis - powstaje fanowski dodatek z profesjonalnym zespołem dubingowym

Jakiś czas temu amatorskie studio SoulFire zapowiedziało Dzieje Khorinis - fanowski dodatek do gry Gothic II. Dziś mamy dla Was nowy materiał wideo z fragmentami rozgrywki oraz przemyśleniami jednego z aktorów oraz kilka ciekawostek na temat tego projektu.

Fani gry Gothic II z pewnością słyszeli o projekcie Gothic II: Dzieje Khorinis – dużym, fanowskim dodatku fabularnym do słynnego RPG-a, za który odpowiada studio SoulFire. Inicjatywa jest ciekawa pod wieloma względami, z których na pierwszy plan wysuwa się jej rozmach, ale o nim za chwilę. Najpierw chcemy bowiem zaprezentować Wam poniższy materiał wideo, na którym aktor grający Króla (wcielił się w niego Ryszard Mróz) opowiada o swojej przygodzie z dodatkiem. Co ciekawe, nagranie zawiera też fragmenty rozgrywki pochodzące z prologu.

Gothic II: Dzieje Khorinis w skrócie:
  • fanowski dodatek do gry Gothic II, tworzony przez studio SoulFire;
  • będzie to prequel sagi, ukazujący Królestwo Myrtany i wyspę Khorinis w latach ich świetności;
  • nad projektem pracuje pięćdziesięciu profesjonalnych aktorów.

W przypadku Gothic II: Dzieje Khorinis należy zapomnieć o małym, fanowskim modzie, zmieniającym tylko wygląd postaci czy coć w tym stylu. Deweloperzy zamierzają bowiem oddać w nasze ręce pełnoprawne rozszerzenie, którego głównym celem jest ukazanie Królestwa Myrtany i wyspy Khorinis w latach ich świetności. Fabuła przeniesie nas w czasy przed powstaniem magicznej bariery, na 10 lat przed akcją sagi. Krótko pisząc, będzie to prequel. Przedstawiona historia ma być niemal tak duża, jak ta w „podstawce”, ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Według autorów będzie to pierwsza w historii elektronicznej rozrywki pozycja stworzona przez fanów, w której znajdziemy szereg profesjonalnych aktorów. Małgorzata Potocka, Adam Bauman, Tomasz Marzecki, Krzysztof Zakrzewski czy też wspomniany wcześniej Ryszard Mróz, to tylko początek wyliczanki. Poza nimi warto też wspomnieć o głosie Grega, Torlofa, Lothara z Gothica, czyli Andrzeju Tomeckim oraz Andrzeju Gawrońskim, którzy specjalnie dla Gothic II: Dzieje Khorinis wrócili z „dubbingowych emerytur”. Łącznie do prac zaangażowano pięćdziesiąt osób, z których praktycznie wszyscy udzielają się za darmo, dzięki znajomościom jednej z osób pracujących przy modzie oraz po prostu dlatego, iż uważają, że warto. Jeżeli myślicie, że to aż nadto, to co powiecie, że nad ścieżką dźwiękową pracują m.in. muzycy z Akademii Muzycznej we Wrocławiu – próbkę nagrań znajdziecie tutaj.

Gothic II: Dzieje Khorinis - powstaje fanowski dodatek z profesjonalnym zespołem dubingowym - ilustracja #1

Krótko pisząc, zapowiada się naprawdę świetny projekt. Niestety nie wiemy ile przyjdzie nam na niego poczekać, ale jak zdradził nam nasz rozmówca Dark, koordynator zespołu deweloperskiego:

„Produkcja jest w stanie składania wszystkiego w całość – przekuwamy skrypty na język gry, wstawiając postacie do ukończonego już świata i dodając od razu na tym samym etapie na bieżąco dubbing. Część programistyczna jest reorganizowana. Nie rzucam tu datami bo nie wiadomo na razie czy zajmie im to dwa miesiące, czy osiem. Są pewne dane szacunkowe, ale też kilka rzeczy których oszacować się nie da. Chłopaki to w każdym razie profesjonaliści i wiem, że złożą wszystko w całość, najszybciej jak tylko mogą.”

Gothic II: Dzieje Khorinis - powstaje fanowski dodatek z profesjonalnym zespołem dubingowym - ilustracja #2

Poniżej znajdziecie jeszcze jeden materiał wideo, a na koniec zamieszczamy kilka słów Darka i czekamy na dalsze wieści o Dziejach Khorinis:

„Projekt jest profesjonalny w każdym calu i nie korzystamy tu z żadnych półśrodków. Oddaliśmy mu ogromną część swojego życia, a jego uwieńczeniem ma być właśnie ten wspaniały dubbing - w którym udział biorą gwiazdy kina i dubbingu.”