Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 lipca 2016, 12:28

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#16 – RPG, cz. 2)

Szesnasty odcinek cyklu omawiającego najlepsze gry mobilne bez mikropłatności postanowiliśmy ponownie poświęcić produkcjom z gatunku RPG. Tym razem skoncentrowaliśmy się jednak na najbardziej godnych uwagi konwersjach z konsol.

W kolejnym odcinku cyklu omawiającego najlepsze mobilne produkcje bez mikropłatności powracamy do gatunku RPG. Tym razem postanowiliśmy skoncentrować się na konwersjach z konsol. Oczywiście, kategoria gier roleplaying jest tak bogata, że w przyszłości na pewno powrócimy do niej kolejny raz.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Zaczynamy od klasyka, który do dzisiaj uważany jest za jedenego z najlepszych RPG-ów w historii. Star Wars: Knights of the Old Republic zachwycało w 2003 roku na konsoli Xbox i dzisiaj wciąż potrafi zrobić to samo. Grafika się zestarzała, ale pozostała wspaniała wizja świata Gwiezdnych wojen tysiące lat przed wydarzeniami z filmów. Również fabuła nic nie straciła na uroku i wciąż oferuje jeden z najbardziej zaskakujących zwrotów akcji, jakie kiedykolwiek pojawiły się w grach. Ponadto rozgrywka dalej daje radę, gdyż oparto ją na taktycznym dowodzeniu drużyną i mechanika bawi równie skutecznie co w dniu premiery, a do tego autorom udało się sprawnie przenieść sterowanie na ekrany dotykowe. Zdecydowanie warto!

Star Wars: Knights of the Old Republic w App Store (44 PLN)

Star Wars: Knights of the Old Republic w Google Play (47 PLN)

Final Fantasy VI

Final Fantasy VI było grą, która uczyniła cykl popularnym na Zachodzie. To gigantyczne japońskie RPG, które jest najlepszą 16-bitową odsłoną serii, a w opinii wielu fanów nawet najlepszą odsłoną tej marki w historii. Produkcja posiada wspaniale opracowany steampunkowy świat, w którym magia łączy się z zaawansowaną technologią i zdolnościami parapsychicznymi. W kampanii możemy pokierować aż czternastoma postaciami i każda z nich posiada unikalną biografię oraz osobowość. Zresztą ogólnie cała fabuła jest bardzo mocną stroną tej pozycji, a do tego w grze pojawia się zdecydowanie najlepszy czarny charakter, jaki kiedykolwiek wystąpił w tym cyklu. Final Fantasy VI prawdziwy klasyk, który stanowi jedną z najważniejszych produkcji w historii gatunku jRPG, a do tego nawet dzisiaj potrafi zachwycić swoim rozmachem, rozbudowaną mechaniką i sporym zestawem ciekawych pomysłów.

Final Fantasy VI w App Store (71 PLN)

Final Fantasy VI w Google Play (79 PLN)

Bastion

Ostatnią produkcją w tym przeglądzie jest Bastion. To śliczne RPG akcji, które pozwala zwiedzać fragmenty zniszczonego świata, w którym naszym celem jest odnalezienie innych ocalałych i zbudowanie dla nich schronienia. Jak na produkcję tego typu przystało, rozgrywka koncentruje się głównie na walce. System walki jest bardzo zręcznościowy i oferuje spory wybór ataków oraz uzbrojenia. Poza dopracowanymi starciami największą zaletą tytułu jest jego wykonanie. Śliczna dwuwymiarowa grafika oraz wspaniały soundtrack świetnie wzmacniają nietypowy klimat i pomagają w opowiadaniu intrygującej historii.

Bastion w App Store (22 PLN)

Poprzednie odsłony cyklu: