Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2016, 12:59

autor: Adrian Werner

Star Wars: Battlefront wkrótce otrzyma tryb offline, a we wrześniu ukaże się DLC Gwiazda Śmierci

Studio DICE poinformowało, że Star Wars: Battlefront wkrótce otrzyma tryb offline, pozwalający rywalizować z botami. Ponadto zdradzono, że Gwiazda Śmierci, czyli kolejne duże DLC, zadebiutuje we wrześniu.

Obecnie fani studia DICE z niecierpliwością wypatrują premiery Battlefield 1, ale zespół nie zapomina o swoim poprzednim dziele, czyli zeszłorocznym Star Wars: Battlefront. Na oficjalnej stronie pojawił się właśnie wpis, w którym autorzy zdradzili plany rozwoju gry w nadchodzących miesiącach.

Najbliższe miesiące zapowiadają się obficie dla fanów Star Wars: Battlefront. - Star Wars: Battlefront wkrótce otrzyma tryb offline, a we wrześniu ukaże się DLC Gwiazda Śmierci - wiadomość - 2016-07-17
Najbliższe miesiące zapowiadają się obficie dla fanów Star Wars: Battlefront.
STAR WARS: BATTLEFRONT W SKRÓCIE:
  • Deweloper: DICE
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: FPS
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: 17 listopada 2015 r.

Autorzy wsłuchali się w prośby graczy i w przyszłym tygodniu darmowa aktualizacja wprowadzi tryb offline nazwany Starcie. W nim gracz będzie mógł zmierzyć się z botami samotnie lub z jednym kolegą na podzielonym ekranie. Niestety, ta druga opcja dostępna ma być tylko na konsolach. Gra pozwoli wybrać jeden z kilku poziomów trudności, a potyczki przeciwko sztucznej inteligencji toczyć będziemy na wielu różnych mapach, poczynając od skutego lodem Hoth aż po wulkaniczną powierzchnię planety Sullust. Starcia z SI rozegramy według zasad dwóch znanych z multiplayera trybów - Ataku AT-AT oraz Eskadry.

Studio DICE nie zapomina także o fanach rozgrywek wieloosobowych i na resztę lata przygotowało sporo atrakcji. Pojawią się zlecenia Huttów na kolejne typy broni i nagrody za logowanie. W planach są także darmowe okresy próbne dodatku Bespin.

Potem, we wrześniu, ukaże się trzeci duży płatny dodatek, czyli Gwiazda Śmierci. Zaoferuje on nowe mapy zarówno do starć lądowych, jak i bitew kosmicznych. DLC rozszerzy także listę uzbrojenia oraz gwiezdnych kart oraz wprowadzi dwóch nowych bohaterów. Na razie nie wiadomo, kim będą ci herosi i autorzy ograniczyli się do stwierdzenia, że wśród nich znajdzie się „kultowa postać, na którą fani czekali od dawna”. Możliwe, że jej tożsamość poznamy już jutro, gdyż dodatek zostanie zaprezentowany podczas panelu Electronic Arts na konwencie Star Wars Celebration.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront zadebiutowało 17 listopada ubiegłego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W grudniu ukazał się mały dodatek Bitwa o Jakku, a po nim wyszły dwa duże rozszerzenia zatytułowane Zewnętrzne Rubieże oraz Bespin. Poza wspomnianą już Gwiazdą Śmierci szykowane jest jeszcze jedno DLC, którego tytuł nie został do tej pory ujawniony.

  1. Oficjalna strona gry