Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2016, 13:40

autor: Arantasar

Bethesda poszukuje pracowników do tworzenia nowej gry RPG

Studio Bethesda umieściło na swojej stronie internetowej cztery ogłoszenia o pracę. Firma poszukuje programistów, którzy będą zaangażowani w tworzenie nowej gry RPG. W proces deweloperski nieujawnionej jeszcze produkcji włączeni są także Jeff Gardiner – producent wiodący Fallouta 4 – oraz Dave Schreiber – projektant dźwięku w Skyrimie.

Studio Bethesda poszukuje nowych pracowników. - Bethesda poszukuje pracowników do tworzenia nowej gry RPG - wiadomość - 2016-03-09
Studio Bethesda poszukuje nowych pracowników.

Firma Bethesda rekrutuje nowych pracowników. Na oficjalnej stronie amerykańskiego wydawcy pojawiły się cztery ogłoszenia o pracę. Studio poszukuje dwóch programistów zajmujących się grafiką, osoby odpowiedzialnej za tworzenie gry oraz specjalisty od silników graficznych. Po dwa stanowiska zostaną utworzone w oddziale w Montrealu oraz w Waszyngtonie. Co istotne, w opisie oferty znajduje się informacja, że pracownicy będą zaangażowani w tworzenie „nowatorskiej (ang. cutting-edge) gry RPG na PC i konsole”.

Także inne źródła wskazują na to, że studio Bethesda pracuje nad nowym tytułem. Jeff Gardiner, pełniący funkcję producenta wiodącego w trakcie tworzenia Fallouta 4, na swoim profilu w serwisie społecznościowym LinkedIn, specjalizującym się w kontaktach zawodowo-biznesowych, ujawnił, że pracuje obecnie nad „niezapowiedzianym projektem”. Podobnie swoje aktualne obowiązki określił Dave Schreiber, odpowiedzialny za dźwięk w Skyrimie, który swoje obecne zajęcie nazwał „niezapowiedzianym przyszłym projektem”. Nad „niezapowiedzianym projektem” pracuje także ilustrator Diego de Almeida, który dołączył do zespołu Bethesdy w listopadzie ubiegłego roku (a więc w okolicach premiery Fallouta 4). Profesja tego ostatniego i moment jego zatrudnienia zdaje się potwierdzać, że studio myśli o jakiejś nowej produkcji.

Blisko miesiąc temu informowaliśmy, że Bethesda pracuje nad trzema dużymi grami. Jak zaznaczył wówczas prezes firmy, Todd Howard, produkcje te mają mocno odbiegać od dwóch najpopularniejszych marek studia, czyli serii Fallout oraz The Elder Scrolls. Mimo to wydaje się, że wydawca nie zmienia diametralnie swoich zainteresowań, pozostając w kręgu tytułów z gatunku RPG. Warto dodać, że w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby Fallout 5 znajdował się w fazie preprodukcji.

Z pewnością więcej szczegółów poznamy w trakcie targów E3 2016, które odbędą się w połowie czerwca w Los Angeles. Studio Bethesda zapowiedziało swój aktywny udział w wydarzeniu. Z dużym prawdopodobieństwem wydawca podzieli się informacjami dotyczącymi gry Dishonored 2, jednak oprócz tego konferencja będzie dobrym momentem do odkrycia asów w rękawie.