Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2016, 11:00

autor: Góral

Fallout 5 w preprodukcji?

Według aktora Ryana Alosio, który wcielił się w rolę Deacona w grze Fallout 4, firma Bethesda Softworks rozpoczęła już preprodukcję gry Fallout 5.

Fallout 4 zadebiutował na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych 10 listopada 2015 roku. Produkcja od tamtej pory jest cały czas rozwijana, a w najbliższej przyszłości doczeka się także kilku sporych rozszerzeńAutomatron, Wasteland Workshop oraz Far Harbor. Niewykluczone jednak, że Bethesda rozpoczęła już pracę nad kolejną odsłoną serii. Źródłem takich informacji jest Ryan Alosio – aktor, który wcielił się w rolę Deacona w czwórce. Podczas niedawnej rozmowy z fanami na Instagramie zapędził się on nieco w swoich wypowiedziach, stwierdzając, że deweloper rozpoczął preprodukcję gry Fallout 5. Post został szybko usunięty, ale w Internecie nic nie ginie i w serwisie Frag Hero zachowało się potwierdzenie.

Ryan Alosio powiedział o jedno słowo za dużo / Źródło: Instagram aktora / serwis Frag Hero. - Fallout 5 w preprodukcji? - wiadomość - 2016-03-08
Ryan Alosio powiedział o jedno słowo za dużo / Źródło: Instagram aktora / serwis Frag Hero.
Fallout w skrócie:
  • Seria postapokaliptycznych gier RPG
  • Ostatnią odsłoną jest Fallout 4 na konsole PlayStation 4, Xbox One i PC-ty z listopada 2015 roku
  • Bethesda ponoć rozpoczęła preprodukcję Fallouta 5

Oczywiście obecnie nie wiemy nic więcej, ale sam fakt, że Bethesda (być może) stworzy piątego Fallouta nie jest wielkim zaskoczeniem. Czwarta część okazała się bowiem ogromnym sukcesem – na premierę wysłano do sklepów aż 12 milionów egzemplarzy, wartych 750 milionów dolarów. Mało tego, również przepustka sezonowa, dająca dostęp do nadchodzących dodatków, cieszy się sporą popularnością. Krótko pisząc, nie można oczekiwać od właściciela marki, że zrezygnuje z kury znoszącej złote jaja.

Jednak na premierę piątki poczekamy sobie najpewniej kilka długich lat. Przypominam bowiem, że trzecia część ukazała się w 2008 roku, a więc 7 lat przed Falloutem 4. Niewykluczone, że w międzyczasie pojawi się dodatkowa odsłona stworzona przez inne studio. Tak było w przypadku Fallout: New Vegas wyprodukowanego nie przez Bethesda Game Studios, a zespół Obsidian Entertainment.

Fallout 5 w preprodukcji? - ilustracja #2
Fallout 5 w preprodukcji? - ilustracja #3

Fallout 4 to kolejna odsłona słynnej serii gier RPG. Akcja produkcji ponownie rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym musimy jakoś przetrwać. Co ciekawe, zabawa rozpoczyna się przed nuklearną zagładą. Podczas krótkiego wprowadzenia, gracze ustalają m.in. wygląd postaci, a następnie ratują się ucieczką do przeciwatomowego schronu.

W czwórce deweloperzy wykorzystali podobne mechanizmy zabawy, co w trójce, ale oczywiście wprowadzono rozmaite usprawnienia, w tym rozbudowany system craftingu, umożliwiający tworzenie rozmaitych rzeczy i budowli. Mimo wszystko grze daleko do ideału. Podczas premiery narzekano m.in. na liczne glicze, płytki system dialogów i nie tylko.