Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2016, 10:55

autor: Meehow

The Division debiutuje dzisiaj na rynku; zobacz test wydajności na PC

Tom Clancy’s The Division ma dzisiaj swoją premierę. Trzecioosobowa strzelanka studia Massive Entertainment trafiła na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Piszemy także o problemach z wydajnością na pecetach i manipulacjach w kampanii reklamowej gry.

Bitwa o Nowy Jork rozgorzała na dobre. - The Division debiutuje dzisiaj na rynku; zobacz test wydajności na PC - wiadomość - 2016-03-08
Bitwa o Nowy Jork rozgorzała na dobre.

Dzisiaj swój rynkowy debiut ma gra Tom Clancy’s The Division, trzecioosobowa strzelanka z elementami masowego RPG autorstwa studia Massive Entertainment. Tytuł został po raz pierwszy zapowiedziany w czerwcu 2013 roku podczas konferencji firmy Ubisoft na targach E3 w Los Angeles i od tamtej pory do ostatnich kilku miesięcy zasadniczo pozostawał wielką niewiadomą, gdyż związanych z nim szczegółów i multimediów raczej skąpiono. W lutym bieżącego roku odbyły się otwarte beta-testy, w których udział wzięło ponad 6,4 miliona użytkowników wszystkich platform docelowych – tj. komputerów osobistych oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One – z całego świata. Jeśli beta przekonała Was do zakupu rzeczonej gry, polecamy skorzystanie z widocznej obok porównywarki cenowej, aby dokonać jak najkorzystniejszego zakupu. Pozostałe osoby muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na recenzje, a te pojawią się zapewne dopiero w ciągu kilku najbliższych dni, ponieważ recenzenci rozpoczynają rozgrywkę w tym samym momencie, co gracze.

Firma Ubisoft poinformowała, że o poranku naszego czasu występowały problemy z serwerami. Błędy naprawiono i obecnie wszystko powinno działać bez problemów.

Stworzyliśmy dla Was specjalny wątek na forum, gdzie możecie podzielić się tym, jak gra działa na waszym pececie, czy macie jakieś problemy z serwerami itp. Zapraszamy do dzielenia się opiniami na temat Tom Clancy’s The Division.

Pecetowe problemy

The Division w skrócie:
  • Producent: Massive Entertainment
  • Wydawca: Ubisoft Entertainment
  • Gatunek: TPS / MMORPG
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Premiera: 8 marca 2016 r.

Trudny start to nie jedyny problem The Division. Jak wynika z testów wydajności przeprowadzonych przez serwis pcgameshardware.de, jak i YouTubera o pseudonimie Idiotech, najnowsze dziecko Ubisoftu ma także kłopoty z optymalizacją, objawiające się znacznym apetytem na FPS-y. Słowem: sytuacja uległa zauważalnemu pogorszeniu względem tej z otwartych beta-testów. Aby cieszyć się płynnością na poziomie 60 klatek na sekundę, przy najwyższych detalach i standardowej rozdzielczości 1080p, trzeba dysponować kartą grafiki w rodzaju GeForce GTX 980 Ti z sześcioma gigabajtami VRAM-u, a więc sprzętem z najwyższej półki. Jest to szczególnie dziwne, jeśli przypomnimy sobie, że wersja pecetowa The Division została technicznie ograniczona przez wzgląd na edycje konsolowe. Co ciekawe, warto zauważyć, że układy graficzne Radeon poradziły sobie bardzo dobrze w wyżej wspomnianym teście – dla przykładu Radeon R9 Fury plasował się tuż za wyżej wspomnianym GTX-em 980 Ti we wszystkich próbach.

Przy okazji przypominamy użytkownikom blaszaków oficjalne wymagania sprzętowe The Division.

Słowne manipulacje w reklamach

Na sam koniec pozostawiamy kwestię niezbyt uczciwej kampanii reklamowej The Division, którą opisał m.in. serwis Kotaku. Chodzi o dwa zmanipulowane cytaty, jakie przytoczono na jednej z reklam gry. W pierwszym z nich – ogłaszającym The Division najlepszą nową marką – skrzętnie pominięto okoliczności, w jakich owo zdanie się pojawiło: serwis IGN faktycznie uznał The Division za najlepszą nową markę, tyle że spośród tych ujawnionych w czasie targów E3 w 2013 roku. Z kolei w drugim przypadku przytoczono słowa, wedle których The Division „kompletnie przebija” Destiny. I rzeczywiście, na łamach wortalu GameZone padło podobne stwierdzenie, jednakże jeśli zajrzymy do źródła, to wyraźnie w nim stoi, że chodzi wyłącznie o liczbę uczestników otwartych beta-testów.

Zmanipulowane cytaty na reklamie The Division (źródło: neogaf.com) - The Division debiutuje dzisiaj na rynku; zobacz test wydajności na PC - wiadomość - 2016-03-08
Zmanipulowane cytaty na reklamie The Division (źródło: neogaf.com)

Na sam koniec przypominamy, że Ubisoft podzielił się ostatnio planami, jakie ma wobec The Division na przestrzeni najbliższego roku. Gra ma otrzymać dwa darmowe i trzy płatne dodatki.

TWOIM ZDANIEM

Masz problemy z połączeniem się z serwerem w The Division?

Nie.
59%
Tak.
36,3%
Okazyjnie ale czasami się uda.
4,8%
Zobacz inne ankiety