Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Legion TD 2 (PC)
OkładkaLegion TD 2 (PC)

Legion TD 2 PC

Legion TD 2 to sieciowa strategia stanowiąca nietypową wariację gatunku tower defense, która ukazała się na pecety. Gra nastawiona jest na potyczki PvP. W ich ramach szkolimy jednostki broniące naszego króla oraz zatrudniamy najemników, aby atakowali władcę drużyny przeciwnej.

Strategiczne | fantasy | RTS | tower defense | sieciowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legion TD 2 Premiera PC

wczesny dostęp

20listopada2017

1października2021

Steam

1października2021

producent: AutoAttack Games wydawca: AutoAttack Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Legion TD 2

Plants vs Zombies

Anomaly 2

Defenders of Ardania

Legion TD 2 to wydana na platformę PC sieciowa strategia stanowiąca nietypową interpretację gatunku tower defense. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i stanowi komercyjną kontynuację jednego z najpopularniejszych modów do Warcraft III. Opracowało ją studio AutoAttack Games, założone przez autorów pierwowzoru.

Mechanika

Tak jak mod, wydane na platformę PC Legion TD 2 to strategia czasu rzeczywistego z nietypowymi mechanizmami rozgrywki. Gra koncentruje się na trybie multiplayer, w ramach którego walczymy z innymi graczami, ale ta rywalizacja odbywa się za pomocą mechanizmów wzorowanych na gatunku tower defense.

Podczas zabawy nie budujemy wież strażniczych, a jednostki. Po ich wyszkoleniu oraz wypuszczeniu na mapę tracimy nad nimi kontrolę i od tego momentu kieruje nimi sztuczna inteligencja. W zabawie uczestniczą dwie czteroosobowe drużyny graczy. Każda z nich posiada jednego króla, którego trzeba chronić przed atakami. Jego śmierć oznacza przegraną. Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby mecze trwały około 25 minut.

Za sukcesy, w tym zabijanie nadciągających wrogów, nagradzani jesteśmy walutą, za którą kupujemy kolejne jednostki oraz ulepszamy już posiadane. Brak bezpośredniej kontroli nad armią powoduje, że kluczową rolę odgrywa dobieranie właściwych wojowników pod względem ich zdolności oraz ustawianie ich w odpowiedniej formacji podczas wypuszczenia na mapę.

Do dyspozycji graczy oddanych zostało kilka tzw. Legionów, pełniących w tej grze rolę frakcji. Wszyscy wywodzący się z danej frakcji wojownicy służą jedynie do obrony jej króla. Natomiast do ataków na terytoria przeciwnika wykorzystujemy najemników, również kontrolowanych przez SI. Tym samym gracze muszą odpowiednio zbilansować wydawanie surowców pomiędzy szkoleniem defensywnej armii oraz inwestowaniem w siły atakujące.

Ostatnia modyfikacja 28 września 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Legion TD 2 cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Legion TD 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Legion TD 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.8 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 / Radeon HD 2600 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit