Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Legion TD 2 (PC)

Legion TD 2 PC

Legion TD 2 to sieciowa strategia stanowiąca nietypową wariację gatunku tower defense, która ukazała się na pecety. Gra nastawiona jest na potyczki PvP. W ich ramach szkolimy jednostki broniące naszego króla oraz zatrudniamy najemników, aby atakowali władcę drużyny przeciwnej.

Strategiczne | fantasy | RTS | tower defense

PC Windows
Okładka Legion TD 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada2017

wczesny dostęp

2019

Legion TD 2 to wydana na platformę PC sieciowa strategia stanowiąca nietypową interpretację gatunku tower defense. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i stanowi komercyjną kontynuację jednego z najpopularniejszych modów do Warcraft III. Opracowało ją studio AutoAttack Games, założone przez autorów pierwowzoru.

Mechanika

Tak jak mod, wydane na platformę PC Legion TD 2 to strategia czasu rzeczywistego z nietypowymi mechanizmami rozgrywki. Gra koncentruje się na trybie multiplayer, w ramach którego walczymy z innymi graczami, ale ta rywalizacja odbywa się za pomocą mechanizmów wzorowanych na gatunku tower defense.

Podczas zabawy nie budujemy wież strażniczych, a jednostki. Po ich wyszkoleniu oraz wypuszczeniu na mapę tracimy nad nimi kontrolę i od tego momentu kieruje nimi sztuczna inteligencja. W zabawie uczestniczą dwie czteroosobowe drużyny graczy. Każda z nich posiada jednego króla, którego trzeba chronić przed atakami. Jego śmierć oznacza przegraną. Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby mecze trwały około 25 minut.

Za sukcesy, w tym zabijanie nadciągających wrogów, nagradzani jesteśmy walutą, za którą kupujemy kolejne jednostki oraz ulepszamy już posiadane. Brak bezpośredniej kontroli nad armią powoduje, że kluczową rolę odgrywa dobieranie właściwych wojowników pod względem ich zdolności oraz ustawianie ich w odpowiedniej formacji podczas wypuszczenia na mapę.

Do dyspozycji graczy oddanych zostało kilka tzw. Legionów, pełniących w tej grze rolę frakcji. Wszyscy wywodzący się z danej frakcji wojownicy służą jedynie do obrony jej króla. Natomiast do ataków na terytoria przeciwnika wykorzystujemy najemników, również kontrolowanych przez SI. Tym samym gracze muszą odpowiednio zbilansować wydawanie surowców pomiędzy szkoleniem defensywnej armii oraz inwestowaniem w siły atakujące.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Legion TD 2

Wymagania wiekowe Legion TD 2

odpowiednia dla każdego wieku

Legion TD 2 - powstaje komercyjna kontynuacja przebojowego moda do Warcraft III
Legion TD 2 - powstaje komercyjna kontynuacja przebojowego moda do Warcraft III

wiadomość6 marca 2016

Studio AutoAttack Games pracuje nad wieloosobową strategią Legion TD 2, będącą komercyjną kontynuacją jednego z najpopularniejszych modów do Warcraft III. Gra nastawiona ma być na potyczki PvP, ale odbywać się one będą za pomocą mechanizmów zainspirowanych gatunkiem tower defense.