Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Splatoon 2: Octo Expansion (Switch)

Splatoon 2: Octo Expansion Switch

Rozszerzenie fabularne do trzecioosobowej strzelanki Splatoon 2. W dodatku wcielamy się w mającą amnezję postać. Deweloperzy przygotowali osiemdziesiąt misji, po zaliczeniu których odblokowywany jest Octoling do wykorzystania w multiplayerze.

To jest dodatek do gry Splatoon 2.

Akcji | TPP | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Splatoon 2: Octo Expansion (Switch)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

13czerwca2018

14czerwca2018

Nintendo eShop

Octo Expansion to rozszerzenie do gry Splatoon 2 z lipca 2017 roku. Deweloperzy z firmy Nintendo przygotowali dodatek fabularny, który do działania wymaga posiadania podstawowej wersji produkcji na platformę Switch.

Fabuła

W Splatoon 2: Octo Expansion wcielamy się w nową postać Octoling nazwaną Agent 8. Na początku przygody budzimy się na stacji metra, nie pamiętając swojej przeszłości. By dowiedzieć się, co się stało, będziemy musieli wydostać się na powierzchnię Inkopolis, zaliczając przy okazji 80 nowych misji, z których większość rozegra się w tajemniczej podziemnej budowli.

W dodatku występują też inne postacie, w tym Pearl i Marina. Co ciekawe, jeżeli gdzieś utkniemy, to dziewczyny umożliwią nam pominięcie misji.

Mechanika

Rozgrywka w Splatoon 2: Octo Expansion nie różni od tej z „podstawki”. Jest to trzecioosobowa strzelanka, w której bronie strzelają kolorową farbą. Możemy w niej nurkować dzięki czemu postać porusza się szybciej i uzupełnia „amunicję”. Choć dodatek przeznaczony jest dla fanów singleplayera, to oferuje też mały bonus dla miłośników multiplayera. Po ukończeniu kampanii odblokowywana jest bowiem postać (dziewczyna lub chłopak) Octoling, którą można wykorzystać w zmaganiach z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Splatoon 2: Octo Expansion

Klasyfikacja PEGI Splatoon 2: Octo Expansion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.