Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2017, 14:40

Wieści ze świata (For Honor, LawBreakers, Splatoon 2, 2Dark) 15/3/2017

Dziś piszemy o walce Ubisoftu z „farmingiem AFK” w For Honor, testach gier LawBreakers (jutrzejsza zamknięta beta) i Splatoon 2 (Global Testfire w przyszłym tygodniu) oraz o aferze wokół premiery niezależnego horroru 2Dark, który miał być „DRM-free”, lecz za sprawą wydawcy (Bigben Interactive) wyszedł z Denuvo. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

For Honor – Ubisoft walczy z „farmieniem AFK”

Twórcy For Honor na początku marca wypowiedzieli wojnę „farmerom AFK” – graczom, którzy włączają grę i np. blokują jakiś przycisk na kontrolerze, by symulować uczestnictwo w rozgrywce i móc zdobywać nagrody z tego tytułu (doświadczenie itp.), podczas gdy oni sami zajmują się czymś zupełnie innym. Wczoraj Ubisoft zakomunikował, że rozdał ok. półtora tysiąca 3-dniowych banów za takie praktyki, a kolejne cztery tysiące świeżo wykrytych „AFK-erów” dostaną ostrzeżenia. Recydywistom grozi permanentne zablokowanie konta.

LawBreakers – jutro startują zamknięte beta testy

Zgodnie z zapowiedzią, jutro rusza pierwsza faza zamkniętych beta testów sieciowej strzelanki LawBreakers. Cliff Bleszinski i jego ekipa Boss Key Productions obiecują dostęp do nowej mapy (Vertigo) i trzech świeżych postaci oraz mnóstwo poprawek względem wersji alfa – niestety, nie sprecyzowano, co tak właściwie się zmieniło. Kto uczestniczył w alfa testach, ma zagwarantowany udział w becie (powinien otrzymać nowy klucz Steam pocztą). Reszcie pozostaje wejść na oficjalną stronę gry i zgłosić chęć wypróbowania LawBreakers, klikając przycisk „Sign up for Beta” w prawym górnym rogu ekranu.

Splatoon 2 – pierwsze testy 24–26 marca, demo dostępne do pobrania

Nintendo wkrótce rozpocznie testy sieciowej strzelanki Splatoon 2. Pierwsza ich faza – Global Testfire – odbędzie się w dniach 24–26 marca, ale pograć będzie można tylko w określonych porach w ciągu tych trzech dni – w sumie przez raptem 6 godzin. Dokładny harmonogram znajdziecie tutaj. Co się tyczy udostępnianej zawartości, to wspomniano tylko o czterech rodzajach broni do wypróbowania. Użytkownicy konsoli Switch mogą już pobrać pliki wersji testowej gry (demo).

Wieści ze świata (For Honor, LawBreakers, Splatoon 2, 2Dark) 15/3/2017 - ilustracja #3

2Dark – Denuvo i złamane obietnice ze zbiórki społecznościowej

Kilka dni temu studio Gloomywood wypuściło 2Dark – niezależny survival horror, nad którym czuwał Frederick Raynal, czyli legenda branży odpowiedzialna za stworzenie pierwszego Alone in the Dark w 1992 roku. Niestety, nie spotkaliśmy się tu, by pogratulować słynnemu deweloperowi wielkiego powrotu (zwłaszcza że głosów zachwytu nie słychać za bardzo ani ze strony krytyków, ani graczy), lecz aby wspomnieć o aferze wokół premiery rzeczonej produkcji.

Kiedy 2Dark rodziło się podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Ulule jesienią 2014 roku, twórcy obiecywali, że nie zastosują żadnych zabezpieczeń, dzięki czemu ich dzieło będzie można kupić chociażby na GOG.com. Ale nici z tych planów. Zespół podpisał umowę wydawniczą z firmą Bigben Interactive, która narzuciła zastosowanie systemu Denuvo w omawianej grze. To zaś oznacza zawężenie listy platform dystrybucji cyfrowej, na których 2Dark jest dostępne, do Steama – przynajmniej do czasu, aż Denuvo zostanie usunięte. Wydawca tłumaczy, że dzięki jego pieniądzom możliwe stało się wiele rzeczy, o których twórcom nie śniło się podczas zbiórki pieniędzy (np. wersje konsolowe), a zabezpieczenie to tylko jedna z nich… ale sprawa wciąż może powodować pewien niesmak (dzięki, DSOGaming).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

  1. The Persistence
  2. The Gentleman
  3. InnerSpace
  4. Toby: The Secret Mine

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

  1. Rocket League – aktualizacja Dropshot