Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEWiiUSwitchPCANDiOSPS4
Okładka Toby: The Secret Mine (WiiU)
OkładkaToby: The Secret Mine (WiiU)

Toby: The Secret Mine

Dwuwymiarowa platformówka z elementami przygodówki, silnie inspirowana bestsellerowym Limbo. Tytułowy Toby udaje się w pogoń za porwanymi przyjaciółmi.

Przygodowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Toby: The Secret Mine Premiera

20paź2015

PC

14kwi2016

AND iOS

19sty2017

WiiU

20sty2017

XONE

6lip2017

PS4

24lip2018

Switch

Gry podobne do Toby: The Secret Mine

Rayman Legends

Never Alone

Stealth Inc. 2

Toby: The Secret Mine jest hybrydą klasycznej platformówki i gry przygodowej, opracowaną przez niezależnego dewelopera Lukasa Navratila. Produkcja trafiła na wiele platform, w tym na PC, AND itd..

Fabuła

Toby: The Secret Mine zabiera gracza w podróż do fantastycznego świata. Rodzinna wioska tytułowego bohatera została zaatakowana przez tajemniczych najeźdźców, którzy porwali większość jej mieszkańców. Dwójka śmiałków udała się w pogoń za nieszczęśnikami, jednak podobnie jak oni szybko przepadła bez wieści. Ostatnia nadzieja w Tobym, który w poszukiwaniu przyjaciół trafił do ponurego lasu skrywającego mroczne tajemnice.

Mechanika

W Toby: The Secret Mine akcję obserwujemy z boku. Z uwagi na fakt, że bezpośrednim źródłem inspiracji dla dewelopera było bestsellerowe Limbo, rozgrywka zasadza się na bardzo podobnym schemacie. Zabawa polega zatem na przemierzaniu kolejnych lokacji (wśród 21 poziomów pojawia się zarówno wspomniany wcześniej las, jak i posępne jaskinie czy choćby tytułowa kopalnia), przeskakiwaniu z platformy na platformę, omijaniu licznych pułapek zastawionych przez adwersarzy oraz na rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek środowiskowych (opartych na manipulacji elementami otoczenia) i logicznych.

Kwestie techniczne

Podobnie jak dzieło zespołu PlayDead, Toby: The Secret Mine charakteryzuje się stonowaną, dwuwymiarową oprawą graficzną. Niemniej, sfera wizualna opisywanej tutaj produkcji, choć wciąż mroczna, może się pochwalić bogatszą kolorystyką. Całość dopełnia klimatyczny soundtrack.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Toby: The Secret Mine: Odpowiednia dla każdego wieku.

Toby: The Secret Mine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 800 MB HDD
  • Windows 7
PC
XONE
WiiU
AND
iOS
PS4
Switch