Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCPS3PSVXONEWiiU
Okładka Stealth Inc. 2 (PS4)

Stealth Inc. 2

Druga część osadzonej w realiach science-fiction skradankowej platformówki, znanej także pod pecetowym tytułem Stealth Bastard. W grze wcielamy się w hakera-włamywacza, który przedziera się przez kompleks badawczy potężnej korporacji, uwalniając uwięzione tam klony.

Zręcznościowe | science fiction | skradanki | platformówki | 2D | multiplayer | indie | kooperacja

Okładka Stealth Inc. 2 (PS4)

data premiery gry:

23paź2014

WiiU

3kwi2015

XONE

7kwi2015

PC PS3 PSV PS4

Stealth Inc. 2 to kontynuacja platformowej skradanki, która zadebiutowała w 2011 roku na komputerach PC jako Stealth Bastard, zaś w późniejszym okresie trafiła także na konsole firmy Sony pod nieco zmienionym tytułem Stealth Inc.: A Clone in the Dark. Za powstanie gry odpowiada niezależne brytyjskie Curve Studios, wydawcy m.in. konsolowych wersji rodzimego MouseCrafta. Druga odsłona po kilkumiesięcznej wyłączności na konsoli Wii U zawitała również na inne platformy.

W grze wcielamy się ponownie w postać hakera-włamywacza, który przedziera się przez kompleks badawczy złowrogiej korporacji PTi Industries. Na każdym z poziomów nasz bohater musi omijać zabezpieczenia ośrodka i hakować terminale, celem uwolnienia przetrzymywanych w kompleksie klonów. Jednocześnie musi też wystrzegać się przeciwników i unikać wykrycia. Dzięki otwartej strukturze świata zyskuje jednak swobodny dostęp do całego ośrodka. Każdy kolejny poziom to nowe, coraz trudniejsze wyzwania, w których realizacji pomoże nam całkiem pokaźny zestaw rozmaitych gadżetów.

Mechanika rozgrywki łączy w sobie elementy klasycznej, dwuwymiarowej platformówki ze skradankami pokroju Metal Gear Solid. Etapy wypełnione są szeregiem logiczno-zręcznościowych zagadek, które jednocześnie sprawdzają nie tylko refleks gracza, ale także umiejętność logicznego myślenia. Czas spędzony z grą przedłużyć może specjalny edytor poziomów, pozwalający na zaprojektowanie i udostępnienie innym graczom własnych labiryntów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania sprzętowe Stealth Inc. 2

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

Wykorzystuje: Nintendo eShop

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Store

PlayStation Vita

PlayStation Vita

Wykorzystuje: PlayStation Store

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Store

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Store

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.3 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 430/Radeon HD 4650 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows XP(SP2)/Vista/7

Stealth Inc. 2 w kwietniu na PC, XONE, PS4, PS3 i PSV
Stealth Inc. 2 w kwietniu na PC, XONE, PS4, PS3 i PSV

wiadomość2 marca 2015

Stealth Inc. 2 - połączenie platformówki, zręcznościówki i skradanki autorstwa studia Curve Digital - wkrótce trafi na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksa One oraz PS Vitę. Dotychczas gra była tytułem ekskluzywnym na Wii U.

WiiU
PS3
PSV
PS4
XONE
PC