Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 marca 2017, 12:30

Bit City - ukazała się mobilna strategia ekonomiczna autorów Tiny Tower

Specjalizujące się w mobilnych strategiach ekonomicznych studio NimbleBit wypuściło właśnie swoją kolejną produkcję w postaci gry Bit City. Pozwala ona użytkownikom systemów iOS i Android na zabawę w budowanie wirtualnych miast.

Znane z Tiny Tower, Tiny Tower Vegas, Pocket Planes oraz Pocket Trains studio NimbleBit wypuściło właśnie nową produkcję mobilną. Zatytułowana została Bit City i stanowi strategię ekonomiczną, traktującą o budowie miast.

Studio NimbleBit znane jest głównie z mobilnych strategii. - Bit City - ukazała się mobilna strategia ekonomiczna autorów Tiny Tower - wiadomość - 2017-03-16
Studio NimbleBit znane jest głównie z mobilnych strategii.
BIT CITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: NimbleBit
  2. Gatunek: strategia ekonomiczna
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

W przeciwieństwie do innych gier dewelopera, Bit City ukazuje akcję z kamery izometrycznej, ale same mechanizmy są podobne. Mamy więc do czynienia z uproszczoną strategią ekonomiczną, w której bardziej chodzi o radość z budowania niż o balansowanie zysków oraz inwestycji.

Gracz zaczyna zabawę z pustym polem i musi wybudować na nim metropolię. Miasto podzielone jest na trzy dzielnice – mieszkalną, biznesową i sektora usług, a każda z nich oferuje unikalne budynki, które możemy potem ulepszać. Ponadto musimy również kupować samochody i zapełniać nimi ulice.

Postawione budynki przynoszą nam regularne zyski, pozwalając na dalszą rozbudowę i kolejne ulepszenia. Bit City ma w sobie dużo z clickera, gdyż grę opracowano tak, abyśmy praktycznie cały czas mieli coś do zrobienia, ale jednocześnie osiągnięcie sukcesu wymaga głównie cierpliwości. Zabawę napędza system misji. Na każdej mapie mamy do wykonania konkretne zadania, a po ich osiągnięciu przenosimy się na nowe tereny i zaczynamy od zera.

Gra dostępna jest na urządzenia z systemami iOS oraz Android i na obu platformach korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Bit City w App Store
  2. Bit City w Google Play
  3. Oficjalna strona studia NimbleBit