Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 września 2013, 06:49

Pocket Trains – nowy zwiastun strategii ekonomicznej autorów Pocket Planes i Nimble Quest

Studio NimbleBit wypuściło nowy zwiastun gry Pocket Trains, czyli strategii ekonomicznej, w której wcielimy się w prezesa międzynarodowej firmy kolejarskiej.

Studio NimbleBit wyrobiło sobie na rynku mobilnym wyśmienitą renomę dzięki tytułom takim jak Pocket Planes, Tiny Tower czy Nimble Quest. Wkrótce zagramy w kolejny projekt tego zespołu, zatytułowany Pocket Trains, w którym wcielimy się w prezesa firmy kolejarskiej. Twórcy właśnie wypuścili nowy tej zwiastun gry.

Karierę rozpoczniemy skromnie, od niewielkiego przedsiębiorstwa, które będziemy musieli przeobrazić w prawdziwą potęgę rynkową. Nasze pociągi będą mogły transportować zarówno ludzi, jak i liczne towary. Konieczne ma być oczywiście właściwe dobieranie zadań i połączeń, tak aby były one jak najbardziej dochodowe. Akcja toczyć się będzie na mapie całego świata, co pozwoli na posiadanie oddzielnych oddziałów firmy obsługujących poszczególne kontynenty.

Sami wybudujemy tory łączące poszczególne dworce. Każdemu połączeniu przypisany zostanie inny kolor. Podczas planowania trasy przewozu dla każdego towaru będziemy mogli oczywiście wykorzystać kilka różnych linii i pociągów, które wspólnie utworzą jedne połączenie. Akcja toczyć się będzie w czasie rzeczywistym, co wymusi dobre skoordynowanie przesiadek i przeładowań.

Zarobione pieniądze zainwestujemy w kładzenie nowych torów i zakup dodatkowych pociągów. Nie zabraknie również opcji modyfikowania tych drugich i ulepszania ich dzięki coraz lepszym częściom. Wszystko to trzeba będzie odpowiedni zbilansować, tak abyśmy zawsze wychodzili na plus i nie wpędzili firmy w długi. Zabawę urozmaicą specjalne wydarzenia, stanowiące okazję do dużego zarobku, które aktywne będą tylko przez ograniczony czas.

Pocket Trains zadebiutuje pod koniec tego roku na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Gra opata zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami.