Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2013, 17:53

Fable Legends będzie rozwijane przez 5-10 lat

Studio Lionhead ogłosiło, że zamierza rozwijać Fable Legends przez następne 5-10 lat. Tak długi żywot projektu ma umożliwić położenie nacisku na funkcje sieciowe.

Studio Lionhead zamierza rozwijać Fable Legends przez długie lata. - Fable Legends będzie rozwijane przez 5-10 lat - wiadomość - 2013-09-15
Studio Lionhead zamierza rozwijać Fable Legends przez długie lata.

Fable Legends to bez wątpienia jedna z najbardziej obiecujących gier, jakie zapowiedziano do tej pory na Xboksa One. W wywiadzie dla serwisu GamesIndustry szef studia Lionhead John Needham zdradził właśnie jak bardzo ambitne plany mają twórcy względem tego projektu. Okazuje się, że zespół zamierza rozwijać tę przez następne 5-10 lat.

  1. Lionhead – oficjalna strona studia

Tak długi żywot Fable Legends ma się stać możliwy dzięki wykorzystaniu usług sieciowych i chmury. Autorzy chcą utrzymać zainteresowanie graczy przez zapewnienie im regularnych dostaw nowych wyzwań oraz wprowadzenie funkcji, które ułatwią komunikację i organizowanie się członków społeczności.

Trzeba przyznać, że są to bardzo ambitne plany i szczerze mówiąc trudno wyobrazić sobie w jaki sposób mają być one zrealizowane bez przeobrażenia Fable Legends w produkcję MMO. Niestety, twórcy nie zdradzili żadnych innych szczegółów.

Warto dodać, że Lionhead nie zamierza się zajmować jedynie produkcją gier z cyklu Fable. Zamiast tego powinniśmy się w przyszłości spodziewać również nowych marek. Za tydzień w studiu zostanie zorganizowana trzecia edycja akcji Creative Day. Podczas niej pracownicy będą mogli przedstawić szefostwu swoje pomysły na nowe produkcje oraz podzielić się z nimi osobistymi projektami.

Przypomnijmy na koniec, że Fable Legends powstaje wyłącznie z myślą o konsoli Xbox One. Premiera zapowiadana jest na przyszły rok. Zanim produkcja trafi na półki sklepów fani będą mogli powrócić do pierwszej odsłony cyklu, dzięki jej odświeżonej wersji znanej jako Fable Anniversary, która ukaże się w lutym 2014 r. na Xboksa 360.