Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Tiny Tower (iOS)
OkładkaTiny Tower (iOS)

Tiny Tower

Tiny Tower to strategia ekonomiczna, w której zadaniem gracza jest rozbudowa wieżowca i zarządzanie nim.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiny Tower Premiera

23cze2011

iOS

15gru2011

AND

producent: NimbleBit wydawca: NimbleBit Strona oficjalna

Tiny Tower to wydana na system AND i iOS mobilna strategia ekonomiczna. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio NimbleBit, czyli autorzy m.in. Tiny Tower Vegas, Zero Gear oraz Nimble Quest.

Mechanika

Dostępne na system AND i iOS Tiny Tower to strategia ekonomiczna, w której zadaniem gracza jest rozbudowa oraz zarządzanie drapaczem chmur. Naszym priorytetem jest przeobrażenie budynku w dochodowy biznes, który posłuży nam do zgromadzenia środków potrzebnych do zdobycia odpowiednich surowców oraz pozyskania najbardziej utalentowanego personelu i tym samym dalszy rozwój całego przedsięwzięcia.

Zadanie to realizujemy stawiając nowe piętra o określonym przeznaczeniu i jednocześnie dbając, aby odpowiednio zbilansować budżet. Część pomieszczeń ma określone funkcje do wypełnienia, podczas gdy inne służą generalnie do ściągania do wieżowca nowych mieszkańców, pracowników i klientów. Wśród dostępnych lokali znalazły się apartamenty, sklepy, biura czy obiekty rekreacyjne. Poza finansową stroną przedsięwzięcia musimy dbać także o zaspokajanie potrzeb osób mieszkających i pracujących w budynku. To wymaga m.in. zapewniania odpowiednich warunków, dbania o wygląd wnętrz, jak również realizowania regularnie przydzielanych misji specjalnych.

W grze umieszczono zatrzęsienie elementów dekoracyjnych oraz części składowych wieżowca. Użytkownik może korzystać z setek podłóg, ścian, ozdób, urządzeń, dachów i wind.

Kwestie techniczne

Tiny Tower wykonane zostało w uroczo rozpikselowanym stylu graficznym, będącym znakiem rozpoznawczym studia NimbleBit. Produkcja w lekki sposób podchodzi do tematyki ekonomicznej i utrzymana jest w mocno humorystycznej atmosferze.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Tiny Tower: 12+

iOS
AND