Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 maja 2016, 10:20

Tiny Tower świętuje 5. urodziny powrotem na Androida

Z okazji piątej rocznicy premiery Tiny Tower gra powróciła po dłuższej nieobecności na Google Play. Ponadto zarówno wersje na Androida, jak i na iOS otrzymały potężną aktualizację z nową zawartością.

Tiny Tower, czyli przebojowa strategia ekonomiczna studia NimbleBit, właśnie obchodzi swoje piąte urodziny. Z tej okazji autorzy wypuścili potężną aktualizację na iOS-a. Co jednak znacznie ważniejsze, gra po dłuższej nieobecności wróciła wreszcie na Androida, od razu z zaaplikowanymi wszystkimi patchami, wliczając w to najnowszą łatkę.

Urodzinowa aktualizacja dodaje do Tiny Tower 40 dachów, 32 podłogi, 24 hole, 10 wind, 288 misji, 604 wiadomości BitBook oraz 34 kostiumy do odblokowania. Ponadto wprowadzono opcję zmiany imion postaci niezależnych oraz poprawiono interfejs.

Przypomnijmy, że Tiny Tower to strategia ekonomiczna, w której zadaniem gracza jest rozbudowa oraz zarządzanie drapaczem chmur. Naszym priorytetem jest przeobrażenie budynku w dochodowy biznes, który posłuży nam do zgromadzenia środków potrzebnych do zdobycia odpowiednich surowców oraz pozyskania najbardziej utalentowanego personelu i tym samym dalszy rozwój całego przedsięwzięcia.

Zadanie to realizujemy stawiając nowe piętra o określonym przeznaczeniu i dbając, aby odpowiednio zbilansować budżet. Część pomieszczeń ma określone funkcje do wypełnienia, podczas gdy inne służą do ściągania do wieżowca nowych mieszkańców, pracowników i klientów. Wśród dostępnych lokali znalazły się apartamenty, sklepy, biura czy obiekty rekreacyjne. Poza finansową stroną przedsięwzięcia musimy dbać także o zaspokajanie potrzeb osób mieszkających i pracujących w budynku. To wymaga m.in. zapewniania odpowiednich warunków, dbania o wygląd wnętrz jak również realizowania regularnie przydzielanych misji specjalnych.

Tiny Tower wykonane zostało w uroczo rozpikselowanym stylu graficznym, które stał się znakiem rozpoznawczym studia NimbleBit. Dzięki temu pomimo pięciu lat na karku gra wciąż prezentuje się atrakcyjnie. Całość w lekki sposób podchodzi do swojej tematyki i utrzymana jest w mocno humorystycznej atmosferze.

Gra Tiny Tower – zarówno na iOS-ie jak i Androidzie – korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Został on bardzo sensownie opracowany i bez wydawania prawdziwych pieniędzy można się dobrze bawić.

Tiny Tower w App Store

Tiny Tower w Google Play