Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2016, 10:50

autor: Góral

Krew i wino - genialny dodatek do gry Wiedźmin 3 już dostępny

Studio CD Projekt RED wypuściło na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych wyczekiwane rozszerzenie do trzeciego Wiedźmina, zatytułowane Krew i wino.

Jeżeli należycie do grona fanów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, to dziś doczekaliście się wyjątkowego dnia, gdyż na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych zadebiutowało drugie rozszerzenie o tytule Krew i wino. Ważący od około 7 do nawet 15 GB (w zależności od platformy sprzętowej) dodatek nabędziecie w cyfrowej dystrybucji w cenach 79,99 zł (XOne), 84 zł (PS4) i 79,99 zł (GOG.com). Dodatkowo w Polsce mamy możliwość kupienia pudełkowego wydania na PC-tach i urządzeniu firmy Sony. Koszt tej wersji to około 109 zł, ale w zamian otrzymujecie kod umożliwiający pobranie rozszerzenia, poradnik i dwie nowe talie do Gwinta (Nilfgaard oraz Królestwa Północy), żetony do gry, a także kolekcjonerskie pudełko.

Wiedźmin 3: Krew i wino – Touissant to piękna i malownicza kraina. - Krew i wino - genialny dodatek do gry Wiedźmin 3 już dostępny - wiadomość - 2016-05-31
Wiedźmin 3: Krew i wino – Touissant to piękna i malownicza kraina.
Wiedźmin 3: Krew i wino w skrócie:
  • drugie i ostatnie rozszerzenie do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon;
  • dostępne na konsolach PS4, XOne i PC-tach;
  • wprowadza szereg nowych misji oraz krainę Touissant.

Oprócz dodatku Krew i wino, trzeci Wiedźmin doczekał się również aktualizacji 1.20. Studio CD Projekt RED poprawiło w niej przede wszystkim interfejs, w którym zmieniono ekrany statystyk, rozwoju postaci, usprawniono system map czy też umożliwiono czytanie podniesionych ksiąg bez konieczności wchodzenia do ekwipunku. Ponadto wprowadzono opcję doskalowania poziomu przeciwników, możliwość zmiany bełtów do kuszy w menu szybkiego dostępu, a wzmocnienia na 10 sekund przed końcem działania zaczynają migać. Oprócz tego poprawiono szereg rozmaitych błędów i dodano wiele innych usprawnień – o wszystkich przeczytacie w naszej wczorajszej wiadomości.

Na koniec przypominam, że Krew i wino jest pożegnaniem dewelopera z marką Wiedźmin. Być może w przyszłości doczekamy się jeszcze kolejnej części serii, ale raczej nie nastąpi to w najbliższych latach, o czym ostatnio poinformował Marcin Iwiński.

Krew i wino - genialny dodatek do gry Wiedźmin 3 już dostępny - ilustracja #3
Krew i wino - genialny dodatek do gry Wiedźmin 3 już dostępny - ilustracja #4

Wiedźmin 3: Krew i wino to przygoda dająca dostęp do 90 nowych misji, zapewniających nawet 30 godzin dodatkowej zabawy. Tym razem Geralt udaje się do krainy o nazwie Touissant, gdzie sielskie życie mieszkańców zakłócane jest przez rozmaite potwory, w tym wampiry, z którymi musimy się uporać. Produkcja została już oceniona przez światowe media i okazała się jedną z najlepszych tegorocznych pozycji, zganiając oceny rzędu 9 – 10.